PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 786
ocen
7,5 10 1 39786
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

.. i na chęciach się skończyło. Po dość wysokiej ocenie i paru pochlebnych opiniach spodziewałam się naprawdę dobrego filmu. Skoro wiele osób uważa tę pozycję za absolutne "must see", to oczekiwałam petardy. Tymczasem - akcja ciągnie się niemiłosiernie (miało się ochotę przewijać), słabe dialogi, dużo niedorzeczności. I nie sądzę, że ten film jest tak niezrozumiały z racji jego geniuszu. Uważam, że jest niezrozumiały, jakby scenarzysta sam pogubił się w tym co chciał przekazać. Jaki jest morał tego filmu? O co w nim w ogóle chodzi? Chociaż próbowałam na różne sposoby, to nie jestem w stanie pojąć fenomenu tej produkcji.

ocenił(a) film na 10
aleeexandrine

Tylko że ten film w ogóle nie jest niezrozumiały (spojlery - przez cały film różne postaci dosłownie mówią głównemu bohaterowi, że ten nie żyje i żeby odpuścił. Innymi słowy - film jest głównie o zawieszeniu między życiem, a śmiercią, gdzie dusza jeszcze kurczowo próbuje się trzymać życia i nie chce pozwolić sobie na uświadomienie tego, że ta walka jest już przegrana. Plus są wątki poboczne, wybór między dobrem, a złem itp. Tak czy inaczej, cały film dzieje się w głowie bohatera). A fenomenem tego filmu jest przede wszystkim klimat - brudny, duszny, klaustrofobiczny, wręcz lepki (ja oglądając aż czułam ten brud na skórze). A patrząc na Twoje oceny dla Sinistera i Nieproszonych gości, można stwierdzić, że po prostu to, co wymieniłam wyżej jako atuty to nie Twoja stylistyka, nie Twoja bajka, przez co trudno jest Ci ten elementy docenić (i to nie jest pojazd w żadnym wypadku).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones