PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 763
oceny
7,5 10 1 39763
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

Podobne filmy

ocenił(a) film na 9

Proszę o polecenie podobnych filmów do Drabiny Jakubowej - nie chodzi mi o filmy o wojnie w Wietnamie, ale o takie, w których bohater nie wie, co jest prawdą, a co fikcją, gubi się w swoich halucynacjach i fantasmagoriach, a widz razem z nim. Albo - do pewnego momentu wszystko układa się w logiczną całość, aż nagle okazuje się, że to, co widzieliśmy, nie wydarzyło się naprawdę. Zakończenie nie musi wszystkiego wyjaśniać, może być dwuznaczne. Gatunek dowolny.

Poza Drabiną, na myśl mi przychodzą:
Podziemny krąg
Mechanik
Zagubiona autostrada
American Psycho
Wyspa tajemnic
Sekretne okno
Nieproszeni goście
Inni
Gothika
Bunkier
1408
Repo Men - Windykatorzy
Moon
Szósty zmysł

Coś jeszcze?

ocenił(a) film na 9
zieloo

Myślę, że można jeszcze dorzucić K-PAX.

ocenił(a) film na 9
zieloo

Harry Angel

ocenił(a) film na 9
domo18

Racja, oglądałam i zapomniałam o tym filmie, ale dziękuję za odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
zieloo

Bad Taste

zieloo

Stay - Zostań. Bardzo podobna konwencja, choć jednak mi się średnio podobał. Ale zdania są podzielone, więc warto.

ocenił(a) film na 9
Anja_Parus

Na FW ma dość wysoką ocenę, a w obsadzie widzę Ryana Goslinga, także jak dla mnie zapowiada się ciekawie. Dziękuję za odpowiedź.

Anja_Parus

Ja obejrzałam "STAY" parę dni temu i jestem zachwycona tym obrazem. Trudny i niezrozumiały dla większości, ale dla inteligentnego i wrażliwego widza będzie to prawdiwa uczta filmowa.

iwoneczka111

Jak niezrozumiały ;) Moim zdaniem był strasznie rozciągnięty, całość dałoby się zamieścić w teledysku do dobrej piosenki. Ale wiadomo, każdy ma różne zdanie :)

ocenił(a) film na 9
Anja_Parus

Świeżo po sensie - rewelacyjny film, a Tobie tylko średnio się podobał? W każdym razie dziękuję za polecenie, to dokładnie to, o co mi chodziło. :)

zieloo

Dla mnie był taki zbyt rozciapciany. Starano się zrobić go w takiej konwencji onirycznej, a tak naprawdę wyszedł taki trochę przerost formy nad treścią ze świetną historią i scenariuszem, który mógłby być sto razy lepszy. Ale cieszę się, że pomogłam! :)

Anja_Parus

dla Ciebie i ognia- polski niskobudżetowy, ale daje rade, plus coś w tej temetyce

ocenił(a) film na 10
zieloo

Może Vanilla Sky

ocenił(a) film na 9
Miku

O tak, zdecydowanie - właśnie skończyłam oglądać. Świetny film, ale rozczarowała mnie odrobinę końcówka, w której wszystko się wyjaśnia. Chyba jednak wolę niedomówienia. :)

ocenił(a) film na 10
zieloo

W takim razie polecam hiszpański pierwowzór filmu, czyli "Otwórz oczy":)

ocenił(a) film na 9
Miku

Jest na liście do obejrzenia, ale że znam już historię, to trochę odczekam. :)

ocenił(a) film na 9
zieloo

Połowy z wymienionych filmów nie wrzuciłbym do jednego worka z "Drabiną".
Niech ci będzie - "Pająk". Tylko ten w którym gra Ralph Fiennes, a nie Tobey Maguire. ;)

ocenił(a) film na 9
Piramidoglowy

Zdaję sobie sprawę, że wiele z nich to zupełnie inna liga niż Drabina, ale chyba wiesz o co mi chodzi, prawda? :)
Dziękuję za podpowiedź, na pewno sprawdzę.

zieloo

"Czarny Łabędź", może też trochę "Lśnienie", "Lokator" Polańskiego...

ocenił(a) film na 9
skrash92

Lśnienie widziałam, nie bardzo mi tu pasuje. Łabędzia mam już na liście do obejrzenia, Lokatora na pewno sprawdzę, dziękuję.

ocenił(a) film na 9
skrash92

Wczoraj oglądałam Łabędzia - dokładnie o coś takiego mi chodziło. :)

ocenił(a) film na 9
skrash92

Dziękuję za "Lokatora", obejrzałam. :)

zieloo

Kłamstwo.

ocenił(a) film na 7
zieloo

Obłęd (The Jacket)

ocenił(a) film na 9
eu_geniusz1

Obejrzałam. Świetny film, choć zbyt cukierkowe zakończenie trochę zepsuło mi odbiór całości. Niemniej, dziękuję za polecenie. :)

ocenił(a) film na 7
zieloo

Proszę! ;)

zieloo

ten film nie ma cukierkowego zakończenia.. to wszystko dzieje się w głowie głównego bohatera. on to wymyśłił by odkupić swoje winy ;P

majeczka92

Hahhaha typ
Nawet nie zrozumial tego filmu,brawo Ty

majeczka92

Debilu po co ten spojler.

zieloo

też szukałem tego typu filmów, mieszczą się w pojęciu tzw "mindf*cków", radze wśród nich poszukać :)

http://www.classreal.com/index.php

http://www.listal.com/list/mindf*ck-xiceser [cenzura w linku, nie chcial przejsc]

ocenił(a) film na 9
petermarlowe

Przejrzałam, obie listy na pewno bardzo przydatne i skorzystam, także dziękuję. :)
Jednak szczególnie na drugiej (tę przejrzałam w całości) jest wiele filmów, które mi kompletnie nie pasują, jak choćby Iluzjonista, Prestiż, Requiem dla snu, Lśnienie jak pisałam niżej i jeszcze sporo innych.

zieloo

ja bym ci polecił dwa świetne filmy... Obłęd oraz Ręka Boga

ocenił(a) film na 8
kommkomer

a co powiecie na Mr.Nobody? :)

użytkownik usunięty
lanoora

powiem rewelacja!

ocenił(a) film na 9
lanoora

Dziękuję za polecenie, rzeczywiście rewelacyjny film. :)

ocenił(a) film na 10
lanoora

Również polecam!

ocenił(a) film na 8
zieloo

A GDZIE "DONNIE DARKO" - najlepszy według mnie ;) ???

ocenił(a) film na 9
Szeryf_filmweb

Właśnie obejrzałam. Mogę powiedzieć tylko: WOW. Dokładnie takich filmów szukam. Dziękuję za polecenie, nie wiem jak mogłam do tej pory żyć i go nie znać. To chyba przez te uparte skojarzenia, że to o mafii (Donnie Brasco)...
Jeszcze raz dzięki, już kocham ten film. :)

ocenił(a) film na 8
zieloo

No to cieszę się, że pomogłem :) Ja oglądałem go dosłownie kilkanaście razy i do tej pory jestem zachwycony :) Pozdrawiam.

zieloo

http://www.filmweb.pl/film/Lokator-1976-7194

ocenił(a) film na 8
zieloo


Odmienne stany świadomości
http://www.filmweb.pl/film/Odmienne+stany+%C5%9Bwiadomo%C5%9Bci-1980-8280

zieloo

może "Memento" i "Efekt motyla".

ocenił(a) film na 9
Monika772

Memento właśnie dzisiaj obejrzałam. ;)
Wszystkie części Efektu motyla też widziałam, ale ta seria akurat nie pasuje mi tutaj w ogóle.

ocenił(a) film na 10
zieloo

Heartless - W świecie demonów
Mulholland Drive

ocenił(a) film na 9
Rastan

Jestem świeżo po seansie Mulholland Drive - rewelacyjny film. Nie aż tak zagmatwany jak Zagubiona autostrada tego samego reżysera - żeby zrozumieć i zinterpretować Autostradę musiałam się posiłkować wywiadami z Lynchem znalezionymi w necie, z Mullholand poradziłam sobie sama - ale i tak robi ogromne wrażenie. Warto było poświęcić prawie dwie i pół godziny, dzięki. :)

zieloo

Spróbuj Irreversible i Repo Men :)

ocenił(a) film na 9
Whiskerss

Repo Men widziałam, jest na liście. ;)
Irreversible sprawdzę, dzięki.

zieloo

Może to dziwna propozycja ale może być jeszcze Don Juan DeMarco

ocenił(a) film na 9
zieloo

Aktualizuję listę.

Widziałam:

Drabina Jakubowa
Podziemny krąg
Mechanik
Zagubiona autostrada
American Psycho
Wyspa tajemnic
Sekretne okno
Nieproszeni goście
Inni
Gothika
Bunkier
1408
Repo Men - Windykatorzy
Moon
Szósty zmysł
K-PAX
Harry Angel
Memento
Vanilla Sky
Czarny Łabędź
Donnie Darko


Do obejrzenia:

Stay - Zostań
Otwórz oczy
Pająk
Lokator
Kłamstwo
Obłęd
Ręka Boga
Mr. Nobody
Odmienne stany świadomości
Heartless - W świecie demonów
Mulholland Drive
Irreversible
Don Juan DeMarco


Oczywiście wszelkie nowe propozycje mile widziane. :)

zieloo

A ja Ci zaproponuje Mroczne godziny.

czarna404

Zapomnieliscie o jednym filmie w tym klimacie a mianowicie o Videodrome http://www.filmweb.pl/film/Wideodrom-1983-11456

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones