PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 812
ocen
7,5 10 1 39812
7,4 12
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

Wizje umierającego żołnierza, podczas wojny w Wietnamie. Wszystko pod wpływem środka o kryptonimie ,,Drabina Jakubowa".

ocenił(a) film na 10
Arris1981

Cos w tym musi byc, skoro japonczycy skusili sie skopiowac kikla elementow do horroru na konsole jakim jest Silent Hill

ProT

ProT? Z Łodzi/drumandbass.pl? ;)

Co do filmu: rzeczywiście, tak jak ProT powiedział, japońska firma Konami wykorzystała motywy z Jacobs Ladder w swojej grze-horrorze SILENT HILL 1. Szczerze mówiąc, to dorwałem ten film tylko dlatego, że pewien maniak Silent Hill napisał o powiązaniu scenariusza gry z filmem:

"(...) W filmie "Jacob's Ladder" pojawia się wiele scen podobnych do tych z Silent Hill: ciągłe zmiany rzeczywistości, podobne ruchy kamer oraz jedna scena, w której wózek inwalidzki jedzie przez szpital w innym, odmienionym świecie podobnym do tego z Silent Hill (ociekające krwią kraty, wentylatory itd...). Nawet zakończenie filmu jest podobne do jednego z zakończeń gry (jeżeli nie wierzycie to sprawdźcie sami - film dostępny jest w wielu sieciach p2p typu "eMule"). Przeglądając płytę z grą natrafiłem nawet na teksturę tablicy reklamowej, która najprawdopodobniej pochodzi z filmu (identyczna reklama pojawia się kiedy Jacob budzi się w pędzącym metrze):

"HELL.
That's what life can be doing drugs...
But it doesn't have to be that way
Help is available day or night"

(...)"

Szczegóły tutaj: http://www.psxzone.opalnet.pl/Podstrony/Silent_Hill/sh_data/powiazania.htm [www.psxzone.opalnet.pl/ ...]

Z tego miejsca gorąco chcę podziękować autorowi tego artykułu, gdyż DRABINA JAKUBOWA to naprawde świetny film, ha! I co odkryłem sam! We filmie jest muzyka Pete`a Namlook`a! Czołowego producenta ambientu! Fakt, że Namlook mógł wykorzystać motywy z filmu.. lecz gdy Jakub wraca z krótkiego flasha podczas wizyty u masażysty Luisa.. ahhh... ekstaza.. a już motyw szpitala... Adrianie (mój imienniku btw ;) ) - Jesteś mistrzem!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones