PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5188}

Drabina Jakubowa

Jacob's Ladder
7,5 39 788
ocen
7,5 10 1 39788
7,4 11
ocen krytyków
Drabina Jakubowa
powrót do forum filmu Drabina Jakubowa

gdybym wczesniej nie widzial kilku niemal identycznych..., to mógłbym powiedzieć, ze mi sie podobał. nie wiem, kto pierwszy wpadł na taki pomysł, ale filmów w których ktos nie zyje a wydaje mu się, ze żyje było już co najmniej kilka. Wystarczy wymienić: Obłęd(The jacket) z Brodym, Donnie Darko, Innych, chyba jeszcze z Tomem Cruisem "Vanilla Sky"? ale tego nie jestem pewien. ten kto był pierwszy, zasługuje na medal, reszta to tylko niestety wariacje na ten sam temat. szkoda...

ocenił(a) film na 9
Bolo_5

Odpowiedź jest prosta, bo "Drabina" powstała w 1990. Wszystko już było, wyżej wymienione filmy mają kilka cech wspólnych, ale to na prawdę niewiele. Gdyby patrzeć pod tym kątem na każdy film, to okazałoby się, że wystarczy obejrzeć tylko 6, bo reszta to tylko "wariacje na ten sam temat".
;)

ocenił(a) film na 10
Dr_Miranda

No fakt z wymienionych filmow to akurat drabina była najwczesniejszym:) Dodatkowo wliczajac w to tez "szosty zmysl".
Moze byl tez jakis inny film, wczesniejszy, niewiem, nie pamietam.
Jednak w porownaniu z liczba podobnych tematow w komediach to sporo wiecej mozna sie naliczyc. Zreszta i filmach akcji itd itp... :P
Ot takie subkategorie w gatunkach filmowych :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones