PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684356}

Dracula: Historia nieznana

Dracula Untold
6,4 99 827
ocen
6,4 10 1 99827
3,5 6
ocen krytyków
Dracula: Historia nieznana
powrót do forum filmu Dracula: Historia nieznana

4/10

ocenił(a) film na 4

Yh, jakie to było słabe i głupiutkie...

No niby były te sceny walk zrobione z całkiem niezłym rozmachem. Fakt, sceny batalistyczny wyglądają tu całkiem całkiem. Film jest efekciarski i widza zaskakuje tylko w ten sposób - efektami specjalnymi. Ale i te bywają przesadzone. Szczególnie gdy Vlad wpada w morderczy szał (już w tej odsłonie wampirzej) i potrafi wytłuc całą armię. Efekty są wtedy trochę przegięte, a te latające nietoperze irytują. Mimo to właśnie Vlad jest tutaj dobrze zagrany i to właściwie jedyna ciekawa postać w filmie... Ten typek z jaskini w sumie też mógł być ciekawy, ale pojawia się tu tak rzadko, że aż dziw.

Niestety w filmie najbardziej boli scenariusz. Jest to mega przewidywalny obraz i choć wizualnie ładny to co z tego, skoro jest to historia tak bardzo jednowymiarowa i banalna, że mimo warstwy wizualnej nie zachęca do dalszego oglądania. Oklepane motywy i zwroty akcji to tutaj normalność. Jeszcze ten dobijający, patetyczny wydźwięk... zaś zakończenie dosłownie niszczy mózg widza. Nie mówię tu o tej scenie poznania Miny, ale tego co zadziało się wcześniej - szczególnie niedorzeczność bije od sceny gdy Vlad spada za swoją ukochaną w przepaść, a ta później jeszcze przekazuje mu swoje ostatnie słowa... tak bardzo puste, tak bardzo naiwne.

To niestety kino efektów, kino akcji, nie kino grozy i klimatu.

Moja ocena: 4/10.

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

Scena z Miną pod wieżą to był już szczyt głupoty. Do tej pory film był jako taki, a w tym momencie i dalszych scenach już poległ na całej linii. A jeszcze odrodzenie vlada na koncu i epilog w czasach współczesnych... No nie, ja wysiadam.

Shady_Yo

czemu szczyt głupoty? znasz się na wampirach? przytocz źródła bo nawet nie mówisz o co chodzi. zakończenie faktycznie dziwne wręcz naiwne ale nie możesz oceniać film na 4 bo nie podoba ci się zakończenie. cały film bawiłem się dobrze 2 minuty na koniec mi tego nie zabiorą. widziałem wiele filmów gdzie rozczarowało mnie zakończenie co nie znaczy że zaraz mam zacząć hejtować cały film. przewidywalny scenariusz? w takim razie oceń na 4 gwiazdki 90% filmów panie ekspercie. ach no tak kino akcji niedobre to czego się spodziewałeś widząc chmarę nietoperzy? jak to jest że pod spokojniejszymi filmami zawsze ktoś narzeka że nudne a po tymi z akcją ktoś narzeka że tylko akcja. no jeszcze tu brakuje konesera co gardzi transformers czy szybcy i wściekli bo przecież dracula to strasznie nierealna historia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones