PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=684356}

Dracula: Historia nieznana

Dracula Untold
6,4 99 827
ocen
6,4 10 1 99827
3,5 6
ocen krytyków
Dracula: Historia nieznana
powrót do forum filmu Dracula: Historia nieznana

hmm a po co on szedł do wampira aby rozgromić Turków ?. No fakt miał blisko.... ale mógł się wybrać do Króla Polski. Przybyło by 300 Dragonów i rozpieprzyło w drobny mak ten cygański obóz :)

ocenił(a) film na 7
magik30

Hahahaha w punkt!;D

magik30

Za wcześnie o jakieś 40lat. Husaria została sformowana w 1503r.

ocenił(a) film na 6
magik30

Dragonia a Husaria to całkiem rożne typy kawalerii ;)

ocenił(a) film na 7
przemek_klaja

rzeczywiście mój wielki błąd. To zupełnie inne jednostki. Chodziło mi o husarię !.

Dziękuje za uświadomienie

magik30

Polubiłam, bo pomyślałam, że to niezły żart, ale po profilowym widzę, ze o zgrozo wcale nie.

ocenił(a) film na 7
Magdalena_Elshahed

a o co chodzi i czemu zgroza ?

magik30

Husaria znana nam z pogromów Turków uformowała się w takim kształcie jakieś 100 lat później. Polska pod koniec xv wieku nie była jeszcze potęgą regionalną. No i to w końcu turki zabiły nam naszego króla 1444 pod Warną

ocenił(a) film na 7
magik30

Władysław III Warneńczyk zginął, szarżując na ojca Mehmeta II z oddziałem 500 ciężkiej kawalerii polskiej, można powiedzieć z proto-husarią. Zginęli co do jednego, po czym głowę Warneńczyka zaprezentowano armii nadzianą na pikę, co poskutkowało ucieczką armii polsko-węgierskiej z pola bitwy. W ten sposób Polska straciła koronę Węgiersko-Chorwacką, kwiat rycerstwa i pozycję polityczną. Dlatego też Kazimierz Wielki skupił się na infrastrukturze, armie nie odbudowują się w parę lat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones