PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114894}

Dragon Ball: Legenda Shenlona

Dragon Ball: Shen Long no Densetsu
7,4 5 011
ocen
7,4 10 1 5011
Dragon Ball: Legenda Shenlona
powrót do forum filmu Dragon Ball: Legenda Shenlona

Cudowny film

ocenił(a) film na 10

Jeśli się nie mylę, powstały trzy filmy pełnometrażowe do pierwszej serii. Ten odcinek. Potem drugi, w którym Goku i Kuririn udają się do zamku w poszukiwaniu 'Śpiącej księżniczki' (czy jakoś tak). W trzeciej zaś Shinhan i Jaozi (operuję imionami z polskiego tłumaczenia mangi wydawanej kilka lat temu przez JPF) wcielają się w postacie Imperatora (Jaozi) i jego sługi (Shinhan).

Według mnie wszystkie trzy części są po prostu obłędne i należy żałować, że nie powstało ich troszkę więcej (w odróżnieniu do DBZ, która miała kilkanaście części filmowych). Oczywiście pozostaje serial telewizyjny. Tylko to, co podoba mi się w wersjach pełnometrażowych, to to, że bohaterowie sprawiają wrażenie jakby bawili się światem przedstawionym w serii telewizyjnej. Jest to wariacja na temat serialu TV, i to jest w tym piękne.

Poza tym, jak na mój gust, te filmy pokazują, jak wiele frajdy było kiedyś w bajkach dla dzieci. To jest ten magiczny klimat, którego obecnie filmy animowane już nie posiadają. A może piszę tak dlatego, bo mam już 34 lata....?

ocenił(a) film na 7
wojteczek

Hmmm, o ile kojarzę to zarówno serial jak i manga DB były właśnie satyryczne, czysto przygodowe, dopiero DBZ spoważniało. Ale poza tym zgadzam się w 100%, świetny film, chociaż chyba bardziej kierowany do dorosłych niż dzieci ;)

ocenił(a) film na 10
KaldtDverg

To fakt. DBZ był już bardziej poważny. Momentami nazbyt pretensjonalny. Poza tym wszystko kręciło się wokół walk i tego, że bohaterowie stawali się coraz silniejsi aż do granic przesady. Jednak pierwsza seria była - tak jak napisałeś (lub napisałaś) - zrobiona z dużym przymrużeniem oka i bardziej różnorodna. Więcej tu elementów przygodowych i to jest ogromny PLUS.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones