PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114894}

Dragon Ball: Legenda Shenlona

Dragon Ball: Shen Long no Densetsu
7,4 5 011
ocen
7,4 10 1 5011
Dragon Ball: Legenda Shenlona
powrót do forum filmu Dragon Ball: Legenda Shenlona

Witam, gdy wpisuję w wyszukiwarkę Filmwebu "Dragon ball" to wychodzi mi 27 filmów i 5 seriali.
Mógłby mi ktoś je uporządkować w kolejności od czego powinienem zacząć oglądać? Bo
chciałbym oglądnać wszystko co związane jest z tą historią, ale nie za bardzo jestem w temacie co
było pierwsze, co jest kontynuacją czego itp. Mógłby mi to ktoś przedstawić takim schematem np.
1. (link do odpowiedniego filmu/serialu na stronie filmweb)
2. (link do odpowiedniego filmu/serialu na stronie filmweb)
i tak dalej i tak dalej.
Byłbym bardzo wdzięczny.

gimlord123

Ja sobie posorotowałam wg roku i tak oglądam :)
http://www.filmweb.pl/search/film?q=dragon+ball&startYear=&endYear=&startRate=&e ndRate=&startCount=&endCount=&sort=YEAR&sortAscending=false&page=3

ocenił(a) film na 7
gimlord123

Zacznij od seriali w kolejności: 1. Dragon Ball, 2. Dragon Ball Z.
Dragon Ball GT, akurat nie jest dziełem samego Toriyamy, tylko raczej luźną, "niekanoniczną" kontynuacją DBZ.
Co zaś się tyczy filmów: filmy z serii DB, a było ich bodajże 3, są po prostu krócej przedstawioną historią z pierwszej serii serialu, natomiast filmy oznaczone logiem DBZ to bonusowe historie, przedstawiające wydarzenia, które nie są w żaden sposób pokazane czy choćby wspomniane w serialu DBZ. Dlatego polecałbym najpierw obejrzeć serię Dragon Ball, później DBZ, następnie filmy w tej samej kolejności, według roku wydania, a na koniec GT :)

ocenił(a) film na 7
KaldtDverg

ps: wiem, że pytanie już nieaktualne po dwóch latach, ale może ktoś inny skorzysta ;)

KaldtDverg

Ja skorzystałem, dziękuję. Oglądałem DB DBZ juz try razy i raz wszystkie filmy DBZ, lecz zadnego DB i nie wiedzialem, czy to są osobne historie, czy właśnie skrót, dlatego postanowiłem od tego zacząć przedstawianie historii DB mojej lubej i córce, podziałało. ;) Właśnie oglądamy DB super wspólnie co tydzień a w tygodniu do spania DB. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones