PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 745
ocen
7,1 10 1 205745
6,8 34
oceny krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

Po wpisaniu na wikipedii hasła 7 grzechów głównych wyszło że w tym filmie jest zawarty ten motyw.Możecie powiedzieć coś więcej na ten temat ale bez spoilerów bo ciekawi mnie ten temat.

ocenił(a) film na 10
ukasz944

Każdy z siedmiu bohaterów symbolizuje jeden z grzechów głównych.

ocenił(a) film na 6
emdzej

mógłby ktoś rozwinąć ten temat (już ze spoilerami)? Bo ja po obejrzeniu filmu zauważyłem max.2 nawiązania do grzechów głównych.

ocenił(a) film na 8
jazgotx

UWAGA SPOILERY:

Petrycki - seksoholik to 'nieczystość'
Trybus - alkoholik to 'nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu'
Lisowski - 'lichwiarz' to 'chciwość'

Z pozostałymi to już nie jest dla mnie takie oczywiste:
Banaś to albo 'gniew' (w który wielokrotnie wpada w filmie) albo 'pycha' - jest przekonany o wyższości własnej rasy.
Król to albo 'zazdrość' (o żonę) albo 'gniew' (na kochanka żony) albo 'pycha' (szybki samochód i przekraczanie prędkości - innym nie wolno, ale jemu tak; jemu wolno zdradzać żonę, ale żonie nie wolno zdradzać jego; jego nazwisko też może sugerować ten właśnie grzech).
Hawryluk to może być 'lenistwo lub znużenie duchowe' (w zasadzie nie interesuje go nic poza łowieniem ryb) albo 'zadrość' - jest po rozwodzie, prowadzi samotne życie i wydaje się być zazdrosny o szczęście innych
Do Madeckiej ciężko coś dobrać, na upartego tylko znużenie duchowe z 'lenistwo lub znużenie duchowe' albo 'zazdrość' (o żonę i rodzinę Króla)

Najbardziej bym się chyba skłaniał ku zestawieniu:
Banaś - 'gniew'
Król - 'pycha'
Hawryluk - 'lenistwo lub znużenie duchowe'
Madecka - 'zazdrość'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones