PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=631979}
7,1 205 748
ocen
7,1 10 1 205748
6,8 35
ocen krytyków
Drogówka
powrót do forum filmu Drogówka

Zbyt oczywisty, wszyscy wiemy jak niektórzy z drogówki się zachowują

Michu_torpeda

Ale że to Smarzowski zrobił to od razu wielu spodobał się bardziej

ocenił(a) film na 7
Tino_Feretti

wiadomo...

ocenił(a) film na 7
Michu_torpeda

Niestety...

ocenił(a) film na 6
Michu_torpeda

co racja to racja

ocenił(a) film na 7
karlovacko

Dzięki! A zimne Karlovacko cytrynowe to bym kurde łyknął gdzieś na Istrii bardzo chętnie!

ocenił(a) film na 6
Michu_torpeda

ja wypiłem go dużo ale w Bośni (zwykłe nie cytrynowe) nie Chorwacja

ocenił(a) film na 7
karlovacko

Mostar mi się podobał, droga przez Bośnię też, ale wybrzeże mają za krótkie niestety

Michu_torpeda

To nie jest film o drogówce będącej tu tylko tłem, ale o patologiach tego państwa. Korupcji, ustawianiu przetargów, "elitach" od wójta Maślanki do posła Grabowskiego czy jak tam się on nazywał, wyciszaniu głośnych afer itp.

ocenił(a) film na 7
xavi91

ale taki jest niestety cały świat! Nie "to" państwo. Kohl, kanclerz Niemiec zamieszany w aferę, Sarcozy - to samo, dawny szef NATO - to samo, Blatter, Berlusconi itd, itp, nie bądźmy dziećmi, wiedzmy w jakim świecie żyjemy! męczy mnie to naiwne pisanie, że "nasz kraj to patologia" a inne cacy - guzik prawda, cały świat jest BARDZO podobny, można to ograniczyć, ale tylko ograniczyć, bo człowiek jest tylko człowiekiem i w każdym społeczeństwie znajdą sie ludzie związani z władza, którzy będą kombinować

Michu_torpeda

Ale w zachodnich państwach nie przybiera to takich rozmiarów jak w Polsce. Fakt nie jesteśmy przeżartym korupcją krajem jak choćby Ukraina czy Rosja, ale i do zachodnich demokracji jeszcze nam w tej materii brakuje, choć nie powiem przez te kilkanaście lat zmieniło się in plus. Podam jeden przykład w Szwecji jeden z ministrów, który zapłacił kartą służbową za zakupy w sklepie przeprosił i sam podał się do dymisji następnego dnia po ujawnieniu sprawy, w Polsce gdzie ministrowie jedli obiady za cenę wyższą od minimalnej pensji nikogo to zbytnio nie zdziwiło.

ocenił(a) film na 7
xavi91

Prawda, jest lepiej ale trochę nam jeszcze brakuje, ale tak szczerze - zrobiono aferę z jakichś ośmiorniczek, które można kupić za parę zł w Biedronce, a poza tym zobaczmy, jak wyglądają wesela nie celebrytów, tylko co byle chłopa ze wsi - po 100 - 150 osób, stoły się uginają, alkoholu mnóstwo, kapela na żywo, sznur samochodów itp itd, ale jak w telewizji powiedzą, że polityk zjadł dobrą kolacje to raban - z drugiej strony smutno by było, gdyby minister jadł chleb z wodą w czasie czyjejś wizyty:)

Michu_torpeda

No, ale wesele jest raz albo kilka razy życiu zależy kto ile ma dzieci. Więc te kilka-kilkanaście tysięcy za wesele można jakoś przeboleć poza tym często w prezentach ślubnych wszystko się zwraca i to nawet z nawiązką. Prostego człowieka ze wsi czy z małego miasteczka na wschodzie Polski gdzie zarabia on minimalną krajową (albo i jeszcze mniej jeśli zatrudniony jest na śmieciówce) może denerwować , że polityk zjada obiad za 2 jego pensje i jeszcze przy tym stole mówi, że "ch*j z tą Polską wschodnią" gdzie ten prosty człowiek na co dzień mieszka albo, że "za 6 tys. to pracuje idiota albo złodziej" gdzie 6 tys. to kilkukrotność jego miesięcznej pensji. Właśnie te taśmy spowodowały, że PO poniosła dotkliwą porażkę, a PiS rządzi samodzielnie i robi swoją "dobrą zmianę". Bo pokazały co jedzą, a raczej za ile jedzą elity polityczne i co myślą o szarych ludziach.

ocenił(a) film na 7
xavi91

Masz trochę racji, tyle, że moim zdaniem niestety ci ludzie nie myślą i ci którzy to zorganizowali na to liczyli - przecież te taśmy służyły tylko jednej stronie, więc już z daleka pachniały manipulacją - gdyby podłożyć podsłuchy pisowcom, byłoby tak samo, wątpię, czy ich liderzy jedzą rybę z puszki i zupki chińskie - przecież gdyby żony nie narobiły siary w samolocie, dziś Hofmann byłby pierwszym wymawiającym platformie afery i inne takie, a sam oszukiwał na jakieś śmieszne pieniądze, pokazując mentalność małomiasteczkowego geszefciarza. Ja po prostu jestem zwolennikiem tego, że teraz trzeba działać, bo są różne dotacje, darmowe doszkalanie itp i jak ktoś naprawdę chce, to coś osiągnie

Michu_torpeda

To prawda politycy PiS wbrew swojej retoryce raczej nie spotykają się na schabowego z ziemniaczkami i zasmażaną kapustą popijanego kompotem w barze mlecznym i jest jak mówisz bowiem niezależnie od partii czy jest to PiS czy PO politycy tak samo się zachowują aby jak najwięcej do siebie i by żyć jak wielki pan. być może i za jakiś czas wypłyną taśmy nagrane w ich "barze mlecznym" o tym co oni sądzą o swoich wyborcach. Też zgadzam się, że każdy jest kowalem własnego losu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones