PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30650}

Droga do zatracenia

Road to Perdition
7,5 53 880
ocen
7,5 10 1 53880
7,8 17
ocen krytyków
Droga do zatracenia
powrót do forum filmu Droga do zatracenia

To czysty majstersztyk. Ale nie zrozumcie mnie źle, nie mówię że reszta jest słaba. Po prostu
końcówka jest perfekcyjna, tyle w temacie.

ocenił(a) film na 9
piochux

jak dla mnie scena samej śmierci Michaela jest najsłabsza w całym filmie, chodzi mi tylko o fragment, gdy już leży, umiera, a syn klęczy przy nim. : ) miałem nadzieję na coś, co złapie za serce bardziej : ) no ale jak kto woli. : )

ocenił(a) film na 7
epicchicken220

Jeśi miałbym uściślić to chodziło mi szczególnie o scenę na ulicy, w deszczu. Bardzo sugestywna i bardzo przygnębiająca. Natomiast kiedy idą z synem do domku na plaży wydaje się że to już koniec, ale przeznaczenie czekało na głównego bohatera. Michael popełnił jeden jedyny błąd i dlatego zginął. Nie wyobrażam sobie innego zakończenia niż to które zostało zawarte w filmie.

ocenił(a) film na 9
piochux

: )

ocenił(a) film na 7
piochux

Inne zakończenie mogłoby być takie, że mogli skończyć na śmierci Michaela.

ocenił(a) film na 9
piochux

W tym filmie nie istniały dla mnie elementy zaskoczenia. Wszystko przewidziałam, z końcowymi słowami: "Był moim ojcem" włącznie.

ocenił(a) film na 7
seraf_111

Ja widocznie mam za słabe zdolności jasnowidztwa żeby taki film rozgryźć ;)

ocenił(a) film na 8
seraf_111

Dobrze zagrany film, ale wszystko 'podane na tacy', końcowy komentarz 'zrozumiałem, że mój ojciec ponad wszystko chciał, abym nie stał się takim, jak on' kompletnie zepsuł (mi) przyjemność z seansu. Typowo 'po amerykańsku' - objaśnić widzowi najoczywistszą oczywistość, żeby tylko nie musiał się za bardzo zmęczyć przy oglądaniu.

ocenił(a) film na 8
paelex

Fakt, Amerykanie uwielbiają tłumaczyć rzeczy oczywiste. Czasami to śmieszy, czasami irytuje. No są jeszcze mistrzami w dodawaniu tzw. amerykańskiego humoru, który jest momentami tak bardzo żenujący, że kładzie najlepsze produkcje na łopatki (tu na szczęście tego nie było). "Drogę do zatracenia" oceniam 8/10. Dobre kino gangsterskie z trochę innej strony.

użytkownik usunięty
piochux

Było na odwrót, do momentu wyjazdu z miasta ojca i syna było perfekcyjnie, a potem było już coraz gorzej co nie znaczy, że źle. Słabo nakreślili stosunki ojca z synem, a chyba na tym głównie opiera się fabuła. Co prawda zbliżyli się do siebie ale to i tak mało.

Pisząc ten komentarz przypomniała mi się scena w barze, zmyślna była i to jak Hanks z synem robili napady. Chyba jednak powinienem wrócić do 'Drogi do zatracenia' jeszcze raz, może tym razem mile się rozczaruję.

użytkownik usunięty

Czytałem też komiks - pierwszą część, którą u nas wydali. O ile narracja dobra to rysunki są słabe, wyglądają jak wstępny szkic. Komiks taki sobie, film miał okazję być o wiele lepszy ale zmarnował okazję.

ocenił(a) film na 7

Nie chce się wymądrzać ale tu chyba chodziło o to że choć srogi ojciec to jednak kocha syna i syn ojca ale to moje zdanie

ocenił(a) film na 7
piochux

Film mógłby zostać klasykiem kina gangsterskiego ,ale jestem świeżo po ' Ojcu chrzestnym ' i jego irlandzka wersja jednak jest słabsza ,przynajmniej brakuje mi w nim autentycznych obserwacji codziennego życia i postaci z krwi i kości ,charakterystycznych,a nie tylko dobrze zagranych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones