PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=426425}

Drogi Osamo

Incendiary
6,4 4 553
oceny
6,4 10 1 4553
Drogi Osamo
powrót do forum filmu Drogi Osamo

...żeby nie powiedzieć beznadziejny. Sam już nie wiem, co gorsze, książkę ledwo doczytałem do końca, film do końca ledwo oglądnąłem, choć rzadko mam ochotę wyłączyć przed końcem (a nie robię tego nigdy, żeby móc później z czystym sumieniem skrytykować). Twórcy filmu wprawdzie kompletnie nie trzymają się oryginału (wręcz powiedzieć można, że oprócz wątku zamachu i jego konsekwencji powieść i jej ekranizacja nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego) ale w miejsce beznadziejnych wątków z literackiego pierwowzoru powkładali własne, niestety równie beznadziejne. Sam temat terroryzmu i jego ofiar potraktowany został z kolei i tu i tu zupełnie powierzchownie i płytko. Dodając do tego drętwą grę aktorów, którzy sprawiali wrażenie zawiedzionych, że w ogóle podpisali kontrakt na grę w "Incendiary", kiepskie zdjęcia i efekty, z całą odpowiedzialnością mogę tego filmu nie polecić. Książki również.

Mikez

heh i jak tu teraz to obejrzeć ;]

ocenił(a) film na 3
p00int666

No wiesz, średnia ocena filmu na tym portalu jest wysoka, więc może ja po prostu nie dostrzegłem w jakiś sposób jego zalet, albo po prostu byłem zbyt sceptycznie nastawiony do ekranizacji po przeczytaniu słabej książki. Dla mnie jednak i jedno i drugie to była strata czasu, więc jak się jednak zdecydujesz to pamiętaj - ostrzegałem ;)

ocenił(a) film na 6
Mikez

Nie wiem czegos ie spodziewałeś - filmu akcji czy jak? To film psychologiczny , niełatwy w odbiorze

ocenił(a) film na 3
boundless

Krwi, flaków i ostrych scen seksu. Wybacz ironię, ale jakie pytanie, taka odpowiedź.

W swoim pierwszym poście napisałem w skrócie co mi się w filmie Sharon Maguire nie podobało, wystarczyło przeczytać. Filmy psychologiczne tak jak i filmy akcji można podzielić na te warte uwagi i te niewarte. Sam fakt bycia dramatem psychologicznych nie czyni jeszcze z filmu dobrego obrazu. Co najwyżej prowokuje tego typu zarzuty, że "nie podobało Ci się bo nie zrozumiałeś" albo "jak wolisz filmy akcji to się nie odzywaj". Ale w jednym się zgadzamy, "Drogi Osamo" to film niełatwy w odbiorze. Tylko że według mnie z jednego, prostego powodu - jest po prostu strasznie słaby.

ocenił(a) film na 5
Mikez

zgadzam się, że film był słaby. O co tak naprawde w nim chodzi? o egoizm chodzi! kobieta czyli matka i żona znalazła sobie kochanka, bo taki kaprys miała(buuuu! mąż mnie odtrąca-podcudzołożę sobie za jego plecami!)nagle tragedia-traci rodzinę i wielka rozpacz nastała! o mały włos nie doprowadziła do tragedii tj. do zabicia młodego Albańczyka i oczywiście pisze list do Osamy(temat od WTC na topie) a koniec zrobiło się niezwykle patetycznie! dla mnie... szału nie ma!

ocenił(a) film na 10
annastefania

pragne podkreslic, ze nie rozpaczala nad utrata meza, a nad utrata dziecka. Od poczatku bohaterka przyznaje, ze meza nie kocha i ze sie im nie uklada, wiec znalezienia kochanka nie traktuje jako kaprys, choc rowniez nie usprawiedliwiam.

ocenił(a) film na 5
aleksandra22884

Książka mi się nie za bardzo podobała, a film prawie zupełnie niezwiązany z książką - w książce z głównej bohaterki zrobili wręcz kobietę niespełna rozumu, mającą omamy itp., nie mówiąc juz o tym jak rózny był koniec filmu (bo oczywiście w filmie zakonczenie nie moze być kompletnie tragiczne). NIe było najgorsze, ale też bym nie poleciła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones