PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705465}

Druga szansa

En chance til
7,1 7 646
ocen
7,1 10 1 7646
Druga szansa
powrót do forum filmu Druga szansa

Druga Szansa - Skandynawowie ( w tym przypadku Duńczycy ) pokazali po raz kolejny , że potrafią nakręcić film odpowiadający ich naturze . Klimat , charakter , zdjęcia, aktorzy . Od samego początku widzowie muszą zmierzyć się z chłodem emanującym z zza ekranu . Kraje Skandynawskie to przede Wszystkim Wikingowie , piękne lasy, ryby , zapierająca dech , cudowna natura . Jednak ludzie zamieszkujący te tereny są często odbierani jako ludzie nieszczęśliwi , wiecznie mierzący się z niezwykłymi kłopotami , życiowymi problemami . Właśnie to sprawia , że każdy z Nas jest tak wyjątkowy , a świat tak ciekawy. Ich indywidualność jest nie do podrobienia , a pozorny smutek może stanowić wyłącznie o ich sile . Moim zdaniem ujarzmili mrok. Oswoili go i nauczyli się w nim poruszać. Film jest tego dowodem . Filmowcy z tego pięknego kraju poruszają głębokie i bardzo ciężkie tematy o których się na co dzień (nie mówi, nie porusza) . My ( Polska), jako kraj dopiero zaczynamy się tego uczyć . Dowodem jest nagroda (OSCAR ) dla Idy . Kolejny przykład na to że, takie kino warto pokazywać . Polak nie wiadomo czemu , dlaczego i po co ? Posiadając dobry pomysł , patent, musi go od razu sprzedać, przemycić albo ukryć i zakopać za stodołą . W przypadku Polskiego filmu naginamy proste fakty , fałszujemy polską historię , a z prawdziwych bohaterów robimy podrzędne postacie . Tych złych zaś ukazujemy jako narodowych bohaterów , a ( Polska to piękna historia , którą powinni znać Wszyscy. Prawda , nie fałsz . Dlatego mamy już przyszytą metkę: złodzieja , pijaka i wiecznego biedaka błagającego o jałmużnę ). Mi jako młodemu człowiekowi na prawdę jest smutno i trudno się w tym odnaleźć . Trzeba żyć dalej . Będąc na sali kinowej byłem świadkiem jak to ponure kino wpływa na ludzi . Po 20, może 30 minutach wyszło osiem osób . Została garstka najwytrwalszych . Nikolaj Coster-Waldau -aktor widniejący na plakacie -jedna z gwiazd serialu : (Gra o Tron) i tytuł (Druga Szansa ) mogły zmylić przeciętnego kinomana i sprowadzić Go do kinowej sali i zaprowadzić go do krainy snu . Osobiście uważam , że Duńczycy ukazali kawał dobrego kina . Pokazali , że mają prawdziwe jaja i nie boją się ukazywać tematów Tabu . Świetna gra aktorska , ciekawa muzyka i specyficzny skandynawski nastrój . Film jest ciężki , trudny i mało w Nim zrywów akcji . Takie kino po prostu trzeba lubić . jak dla mnie godny uwagi . Uwielbiam zwiedzać i poznawać świat oraz kulturę ludzi , a kino zdecydowanie Mi w tym pomaga . Moja ocena to 8 na 10

Mathew_filmweb

Tak, dokładnie, zgadzam się w 100%. Podobnie było z Polowaniem z Madsem Mykelsenem, ten sam klimat, bezwzględność lokalnej społeczności wobec jednego z jej członków wywołana zwykłym pomówieniem, bez dowodów. Wszystko pokazane wprost, bez żadnego owijania w bawełnę, 100 % brutalności, ale takie czasami, albo cały czas, jest życie. Dla mnie film też bardzo dobry, wolę coś dającego do myślenia niż jakieś Disco Polo czy Grey.

ocenił(a) film na 8
Mathew_filmweb

Czy będę bardzo niedyskretną, jeśli zapytam, gdzie ten film widziałeś?

Monika_10

Silver Screen Łódź

Monika_10

DCF Wrocław, ale widziałem, że grało też Multikino.

ocenił(a) film na 8
achtefilmy

Tylko na moim zadupiu tego nie grają...

Monika_10

Na zalukaj, albo cda online, sprawdz ;)

Mathew_filmweb

Gdzie można oglądnąć ten film w necie??

Minika_91

Minika niestety nie mam zielonego pojęcia . W nie długim czasie pojawi się inny Duński film : Zabójcy bażantów . Pracuje w kinie wiec jak bedziesz miała ochotę wybrac się ze mną do kina Silver Screen Łódź to zapraszam . https://www.facebook.com/mateusz.filip.798 dodaj mnie na znajomych i z chęcią się z Tobą wybiorę ;-D

ocenił(a) film na 7
Mathew_filmweb

Ciekawa wypowiedź, nie mam dokładnie takich samych spostrzeżeń, ale podoba mi się Twoje rzetelne podejście do tematu, co na Filmwebie ostatnio jest rzadkością. Dominują popisy gimbazy, częste jest również hejtowanie bez żadnego uzasadnienia oraz ocenianie filmów skrajnymi ocenami. Miejmy nadzieję że jeszcze wróci NORMALNOŚĆ... Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
jjarek_filmweb

Hmm wieje tym skandynawskim chłodem. Film mnie głęboko poruszył, świetnie zagrany, zarówno półtonami jak i wybuchami ekspresji. Psychologia zupełnie wiarygodna, ciężko przejść obojętnie.

Kapitan_Snuja

to prawda

Mathew_filmweb

Bardzo odpowiada mi takie kino. Twoja opinia jest bardzo dobra i zrozumiała dla mnie. To pocieszające wiedziec, że są osoby, które potrzebują czegoś wiecej niż proste przekazy. Nie ubliżając innym, każdy według swojego.
Nie wiem z kim mam teraz przeżyć to wszystko, cierpi moje wnętrze, dla jednego to dusza, dla innego serce, dla mnie takie serce w mojej głowie cierpi...
Jest kilka filmów, które wpłynęły na mnie, ten do nich należy. Chciałabym podzielić się z Tobą kilkoma filmami i później posłuchać Twojej opinii, czy jest taka możliwośc ? Porozmawiać bardziej prywatnie?

Majka_1984

Pewnie ;-D Tu namiary na mój Facebook :https://www.facebook.com/mateusz.filip.798 .

Majka_1984

albo Mati1989yogobella5@gmail.com , a potem mogę podać namiary ;-D

ocenił(a) film na 7
Mathew_filmweb

" Jednak ludzie zamieszkujący te tereny są często odbierani jako ludzie nieszczęśliwi , wiecznie mierzący się z niezwykłymi kłopotami , życiowymi problemami "

hehe gdzie ty takie brednie wyczytales, Skandynawowie to jedni z najbardziej zadowolonych z zycia ludzi. Kino maja surowe, ale nikt ich nie odbiera jako nieszczesliwych, bo tak nie jest.

Renegade__Of__Funk

Chodziło Mi o ich sposób bycia : małomówność , brak uśmiechu , bladość , sporadyczne ukazywanie uczuć . Filmy takie jak : Polowanie , Łowcy głów ,Siódma pieczęć , Wyspa skazańców , Dziewczyna z tatuażem , czy Tańcząc w ciemnościach . Każdy z filmów inny , a natura ludzka taka sama . Jeśli chodzi o sam komfort , współczynnik zadowolenia z życia , Skandynawia jest najlepsza .

Mathew_filmweb

w szwecji jest coraz gorzej. ceny rosna, a kraj powoli zamienia sie w muzulumanskie kosowo. za 10 lat bedzie tragedia.
nie na temat, ale warto wiedziec.

ocenił(a) film na 7
Mathew_filmweb

Nie wiem jak w innych krajach ale robiłem kiedyś zlecenie w Szwecji i pracowałem ze Szwedami przez 3 tygodnie- cały czas uśmiech na twarzy, żarty, ciągłe rozmowy - podobnie właściciele motelu gdzie spałem więc zupełnie inni ludzie niż opisujesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones