PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=214369}

Duchy Goi

Goya's Ghosts
7,3 32 424
oceny
7,3 10 1 32424
5,7 11
ocen krytyków
Duchy Goi
powrót do forum filmu Duchy Goi
radomir_niewiadomski

Heh, ale ona nie odebrała tego jak krzywdę, pokochała Lorenza.

ocenił(a) film na 8
Claudia_9513

wydaje mi sie ze najpierw sądziła ze jak bedzie mu sie oddawac to on sie choc troche za nią wstawi i wyjdzie szybciej z wiezienia, a potem gdy lorenzo juz zbiegł to dostała obłędu. po uwolnieniu mówiła ze go kocha bo była obłąkana

ocenił(a) film na 7
radomir_niewiadomski

Ona nie oddawala sie, byla gwalcona wbrew swojej woli. Biernosc nie jest aktem oddania, zwlaszcza w sytuacji jakiej byla. Kazdy mogl z nia zrobic co chcial a ona nie miala na nic wplywu. Uwazasz, ze gdyby powiedziala "nie,"cos by to zmienilo?

ocenił(a) film na 8
kassis

ok zle to ująłem. przeciez wiem ze to było wbrew jej woli.

ocenił(a) film na 8
radomir_niewiadomski

Mam wrażenie, że rozwinął się u niej syndrom sztokholmski.

ocenił(a) film na 7
Kot_Fresh

dokładnie. właśnie oglądałam i jakże ten film aktualny w świetle ostatnich wydarzeń.... ludzkośc nigdy się nie poprawi i nie zmieni. Historia zatacza koło.

ocenił(a) film na 7
Claudia_9513

To nie zadna milosc a klasyczny syndrom sztokholmski.

kassis

Masz rację, ale wydaję mi się że ona była jednak bardzo wierząca i nie odbierała tych gwałtów jako bardzo krzywdzących, tylko że to wysłannik Boga więc nie może mu się sprzeciwić, tylko poddać.

ocenił(a) film na 6
Claudia_9513

ja osobiście odebrałam to przede wszystkim jako jej nadzieję, na opuszczenie lochów. Wiedziała, że Lorenzo jest duchownym, że może miec jakiś wpływ na jej wypuszczenie i powrót do rodziny. Sądziła, że w ten sposób sobie pomaga. Poza tym Inez była bardzo młoda, niewinna i może naprawdę uważała, że wszystko co robi kościół, duchowni, jest słuszne i nie można się temu sprzeciwiać.

ocenił(a) film na 8
kassis

Zgadzam się.

ocenił(a) film na 7
Claudia_9513

To znaczy, że miał dużego.

Claudia_9513

Syndrom sztokholmski - zupełnie jak pewien "królewski (ha, ha...) szczep piastowy" wobec kościoła i jego politycznych fąfli.

ocenił(a) film na 6
radomir_niewiadomski

modlili się razem ot co:P:P:P

użytkownik usunięty
radomir_niewiadomski

Brawo świetny spoiler w temacie rozmowy... -_- już sobie pooglądałem...

Motyw pojawia się w filmie dość wcześnie, więc aż straszny spoiler to to nie jest :)

użytkownik usunięty
scady

serio? bardzo wcześnie?

Aż tak strasznie wcześnie to nie - po około 30 minutach. Ale ogólnie to nie jakaś tajemnica, którą odkrywamy dopiero pod koniec filmu.

użytkownik usunięty
scady

Czyli jeszcze opłaca mi się oglądnąć ten film, dzięki za info.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones