PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856901}

Duchy Inisherin

The Banshees of Inisherin
7,5 58 207
ocen
7,5 10 1 58207
8,0 62
oceny krytyków
Duchy Inisherin
powrót do forum filmu Duchy Inisherin

Najpierw Strasz Potem Irlandczykuj?

CarduelisNightmare

Może tradycyjna formatka "[tytuł angielski][kropka]

ocenił(a) film na 7
CarduelisNightmare

Trzech Irlandczyków za Banshees, Inisheer.

CarduelisNightmare

"Sami Swoi jeszcze bardziej"

CarduelisNightmare

a co nie tak z "duchami Inisherin"? mi sie podoba; "irlandczykuj" to tak nie do konca :)

ocenił(a) film na 9
qzka

pisałem ten wpis jeszcze zanim "Banshees..." trafiło do polskiej dystrybucji i został nadany polski tytuł. A żart polegał na nawiązaniu do poprzedniego filmu McDonagha z Gleesonem i Farellem, gdzie "In Bruges" tragicznie przetłumaczono na "Najpierw strzelaj potem zwiedzaj"

qzka

"Misię" to też tak nie do końca...

CarduelisNightmare

Trafne nawiązani do tłumaczenia tytułu, które napluło na promującą się w filmie Brugię. A tytuł tego filmu brzmi bardzo dobrze. Szyszymory z Inisherin mi przyszło do głowy jako fanowi HP.

MarcoK

Jeden z bohaterów komponuje utwór o nazwie 'The Banshees of Inisherin' tłumacząc, że podoba mu się podwójne 'sz'. Powinni zostać przy Banshees z Inisherin'. Z Szyszymorami wyszłoby potrójne;)

polokaina

Lepiej by było niż przy duchach. Ale powinni po prostu zostawić tytuł oryginalny przy piosence, bo tych zasadniczo nie tłumaczy się, o ile nie powstaje nowa wersja językowa piosenki.

polokaina

To może "Insherin miszmasz"...

CarduelisNightmare

Najpierw się przyjaźnij a potem obrażaj

brogman

Najpierw się obrażaj, a potem ucinaj sobie palce

ocenił(a) film na 7
kate1974

Najpierw weź psa, potem spal dom.

ocenił(a) film na 9
CarduelisNightmare

Chciałem się oburzyć, ale w ostatniej chwili zrozumiałem nawiązanie do Brugii :)

ocenił(a) film na 9
CarduelisNightmare

Kreatywnie :)

ocenił(a) film na 8
CarduelisNightmare

Tytuł przetłumaczony źle. Bunschee zamieniono na duchy. Bunschee to postać z irlandzkich legend zwiastująca śmierć, bardzo ważny element tej historii. W polskiej wersji tytułu brakuje tej informacji.

ocenił(a) film na 9
CarduelisNightmare

Najpierw Jeden Potem Cztery

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones