PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10021659}

Duchy w Wenecji

A Haunting in Venice
6,3 26 345
ocen
6,3 10 1 26345
6,0 24
oceny krytyków
Duchy w Wenecji
powrót do forum filmu Duchy w Wenecji

Hollywood w Wenecji

ocenił(a) film na 5

Ten film to zlepek kilku książek Christie, ale to nie jest największy problem. Akcja toczy się we włoskiej Wenecji w roku 1947, w najbardziej katolickim kraju Europy, w którym to Włosi przyjęli z wielką radością i podekscytowaniem Halloween od Amerykanów. A przy okazji występują tu postaci "różnorodnego" pochodzenia. Dla jednych może to nie problem, dla mnie osobiście psuje to klimat filmu i sprawia, że ogląda się to jakby współcześni Amerykanie poprzebierali się w ciuszki z lat 40', przez co brak jest kompletnie klimatu zarówno tamtych lat, jak i urokliwego miejsca.

koozzi

Postacie*
Zgadzam się, najtrafniejsza opinia jak do tej pory.

Fryzomaniak

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/postaci-czy-postacie;10651.html
Mimo że odpowiedź prof. Bańki jest sprzed 14 lat, to akurat ta zasada nie uległa zmianie w polszczyźnie.

ultra_2

Shhh, wiem ;)
Jest ogrom takich przypadków, ale przy odmianie przez przypadki mamy tu przypadek powtórzenia rzekomego przypadku rzeczownika liczby mnogiej "postaci", z dopełniaczem w formie "postaci". I w tym przypadku, najzwyczajniej w świecie, używanie "postaci" zamiast "postacie" jest wg mnie pretensjonalne.

Fryzomaniak

Zakładam, że użycie w dwóch zdaniach przypadku/przypadków 5 x, a postaci/postacie 4 x było zamierzone ;)
Ok, wg Ciebie może brzmieć to pretensjonalnie, mi zupełnie nie przeszkadza :)

ocenił(a) film na 7
koozzi

Też na to zwykle zwracałem uwagę, jeśli chodzi o "różnorodność" ale jak już się widzi średniowieczną Anglie z Afroamerykanami itd. to niestety człowiek zaczyna mocno przymykać oko. I muszę przyznać w punkt trafna uwaga, że zepsuło to mocno klimat.

ocenił(a) film na 7
manq_filmweb

najtrafniejsze stwierdzenie - że przymykamy oko po spotkaniu takich postaci na ekranie - jest największą wadą współczesnych filmów. Pomijam to, że finansowanie tego wymaga itp itd, ale odbiera to urok całego przedsięwzięcia jakim są 2 godziny przed ekranem. Dlatego nie ma to jak obejrzeć sobie program Gorączka złota albo mecz ligi NHL ;) Tam nie ma zmian, jest tylko 1 kolor ;)

ocenił(a) film na 7
koozzi

Też od razu zwróciłem na to uwagę. Zakonnice w latach '40 idą uśmiechnięte wśród dzieci przebranych ma halloween. Jasne...

ocenił(a) film na 2
koozzi

Tez na to zwrocilem uwage (bo trudno nie zauwazyc). Dzis USA przypominaja schizofrenika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones