PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816246}
4,7 909
ocen
4,7 10 1 909

Duck Butter
powrót do forum filmu Duck Butter

Mieszane uczucia

ocenił(a) film na 2

Bardzo lubię filmy o tematyce LGBTQ dlatego i za ten film musiałam się zabrać. Widząc ilość gwiazdek trochę się zniechęciłam ale postanowiłam, że jednak obejrzę. Mam mieszane uczucia, niektóre momenty były fajne wręcz słodkie. Dziewczyny zaczęły się poznawać i w ogóle sama słodycz. Wszystko się zmieniło gdy doszłam do wniosku, że ta druga dziewczyna jest psycholką. Przez większość filmu czułam się zniesmaczona. Nie wiem co jeszcze mogłabym napisać. Szkoda, że nie ma innych opinii bo chętnie bym poczytała.

ocenił(a) film na 6
Klaudynka_99

nie ma innych opinii bo na filmwebie bardzo późno dodali, i sam film zdążył zniknąć w czeluściach Netflixa zanim ktoś się zainteresował i ocenił tutaj

faktycznie momentami prowokujący, ja mogę tylko ubolewać że nie było rozszerzenia motywu początkującej aktorki która dostała się do produkcji braci Duplass, potencjał z tego był nielichy, ale okazało się że to miała być historyjka tych dwóch dziewczyn i jednego karkołomnego "pomysłu", można było się z góry połapać że psychicznie ze sobą nie wytrzymają

film na pewno nie był wybitny, ani też jakiś bardzo zły

ocenił(a) film na 4
Klaudynka_99

Fajna chemia między bohaterkami i to tyle. Dziewczyny miały, jak to mówisz, słodkie momenty.
Film jednak jest o niczym i w dodatku pogłębia krzywdzące stereotypy na temat kobiet (Chodzi mi o niestabilne zachowania obu dziewczyn).

ocenił(a) film na 8
Coyotman

Wcale nie pogłębia schematów. Tylko pokazuje do czego prowadzi nieszczelność i zgadzanie się na coś czego się nie jest pewnym. Nic to nie ma do stabilności itp.
Już po minie było poznać że tato jedna jest nieprzekonana i traktuje to inaczej. Stąd te dramaty i dylematy

ocenił(a) film na 8
Klaudynka_99

A ja mam bardzo pozytywne odczucia po obejrzeniu tego filmu. Wydaje mi się, że to co Was pozostawiło z niedosytem stanowi o jego większej uniwersalności. Dla mnie to nie jest film LGBT, nawet nie jest szczególnie o miłości homoseksualnej. Jest o miłości w ogóle, o fascynacji i o tym jak często trudno zrozumieć się ludziom, których coś do siebie ciągnie, ale którzy mają zupełnie inną wrażliwość.

ocenił(a) film na 8
kaligulainpoland

Ps. Tak to film o miłości trudnej, a w szczególności fascynacji i o tym gdy ona nie jest w pełni odwzajemniona

ocenił(a) film na 8
Klaudynka_99

Która niby jest psychopatką?
Ta która nie jest szczera czy ta która chce by ta druga była szczera?:)
Ani jedna nie jest psychopatką

ocenił(a) film na 5
Andrzej_Bykowski_filmweb

Straszenie kupą nie jest psycho?

ocenił(a) film na 5
Andrzej_Bykowski_filmweb

Aż mi ulżyło jak Sergio opuściła biały dom

ocenił(a) film na 5
Andrzej_Bykowski_filmweb

Sergio jest psycho zdecydowanie

Klaudynka_99

wydaje mi się, że to zmarnowany potencjał... wszystko w tym filmie jest dosłowne, powierzchowne i kompulsywne na tyle, że nie zostaje już miejsce na żadną refleksję, a szkoda.

Klaudynka_99

czemu bardzo lubisz filmy o tematyce lgbt? Ja lubię filmy dobre! Lubię filmy obyczajowe, historyczne, nie lubię kryminałów. Ty wyodrębniasz nową kategorię filmów? filmy lgbt? Trochę wiadziałem takich filmów (netflix) i nie są to - moim oczywiście zdaniem - filmy wysokich lotów. One są schematyczne, dotyczą tylko kilku przewidywalnych problemów: "gej zdradza geja", "jeden gej chce sie ujawnić, drugi nie", "ktoś odkrywa gejostwo innej osoby", "jeden gej chce wolnego związku, drugi wyłączności", "wzdychający gej do geja lub heteryka". Te filmy zazwyczaj zapewniają możliwość pooglądania ładnych chłopców ale to chyba jednak trochę za mało. Gdyby facet cenił filmy za urodę aktorek to chyba byłby seksistą? Oczywiście w ciągu ostatnich 40 lat powstało kilka dobrych filmów o tej problematyce, ale można je policzyć na palcach jednej ręki.

ocenił(a) film na 4
Marek_797

Typie, ale to ty dzwonisz. Nikt cię nie pytał jakie filmy lubisz, bo nikogo to nie obchodzi. Tak samo ona nie musi ci się tłumaczyć dlaczego coś lubi a dlaczego nie.

Phantom174

niewiele zrozumiałeś. Dobra rada: wiecej czytaj czasem po kilka razy. Stanowczo mniej pisz i daj komuś do przeczytania zanim uruchomisz: odpowiedz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones