PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=125487}

Duma i uprzedzenie

Pride & Prejudice
7,7 170 804
oceny
7,7 10 1 170804
7,2 15
ocen krytyków
Duma i uprzedzenie
powrót do forum filmu Duma i uprzedzenie

Znacie podobne filmy

ocenił(a) film na 10

do Dumy i Uprzedzenie?? Chodzi o tę wspaniałą atmosferę i fabułę.,

davi_davi

Jeśli lubisz takie filmy to idealny dla Ciebie będzie film o samej autorce "dumy i uprzedzenia" - "Zakochana Jane". Plus James McAvoy;* :D

DizzyMissLizzy

"Rozważna i romantyczna". na podstawie książki autorstwa Jane Austen, tej samej co napisała "dume..." ;)

ocenił(a) film na 10
Mercedes

ja też polecam Zakochana Jane, świetny film;)

ocenił(a) film na 8
yellonreal

O tak, koniecznie obejrzyj "Becoming Jane" - piękny film... +boski McAvoy;)

DizzyMissLizzy

nie no Zakochana Jane akurat była słaba, nic nie przebije Dumy i uprzedzenia :)

natellie

zgadzam się i nie pomógł jej nawet cudowny James

ocenił(a) film na 1
davi_davi

Znamy. "Piła I - IV", "Teksańska masakra piłą mechaniczną", a dla nieletnich "Shrek". Miłego oglądania.

ocenił(a) film na 9
roxana33

co ma piła do tego filmu? raczej podobna nie jest... i shrek również...

ocenił(a) film na 1
Maratka

Jest bardzo podobna. Nie zauważyłaś? Hałaśliwa i dla tych, co nie pojmują delikatnych zagrań. Szuflą do łba i kopa w d ... , wtedy pojmują, że on ją, a ona go też. Prymitywizm w postaci wystraszonego przymuła i pyskatej anorektyczki.

ocenił(a) film na 10
roxana33

Bardzo ciekawe, aczkolwiek, śmiem twierdzić, bardzo nieprzemyślane i fałszywe spostrzeżenie. "Duma i uprzedzenie" to absolutne przeciwieństwo Twoich, jakże naiwnych, uwag. Sam fakt, że brak tam, jak to poetycko określiłaś, "wystraszonego przymuła" i "pyskatej anorektyczki". Może masz przywidzenia? + Hałasu żadnego nie było, chyba, że bawiłaś się piłą mechaniczną podczas oglądania filmu. To tłumaczy 'głucho stuki'.

Charlotte7

Litości, przecież to była tylko żałosna prowokacja...

roxana33

:D :) ;) :P :D ;) :D :) :* :D ;P :) :D
to bylo niezle... :) :D

davi_davi

Polecam:

- Becoming Jane (Zakochana Jane)
- The Dutchess (Księżna) - wspaniała muzyka/kostiumy/zdjęcia/aktorstwo !

Ja sama uwielbiam filmy kostiumowe :)
Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Elle_L

Literówka: "The Duchess".
Przepraszam.

[niby za krótki]

Elle_L

I ten właśnie temat udowadnia niepowtarzalność Jane... ona jest po prostu jedyna w swoim rodzaju i mało znajdzie się dzieł podobnych do tych, w których udział brała jej ręka...

sallmonella

Gwoli dopełnienia dodam od siebie jeszcze dwa tytuły... "Mansfield Park" i "Rozważna i romantyczna"... oba filmy oczywiście na podstawie powieści Jane Austen. I oba mają w sobie to "coś" :) Mi osobiście bardzo spodobał się "Mansfield Park".
Miłego oglądania :)

davi_davi

polecam do powyższych jeszcze Perswazje też na podstawie powieści Jane Austin

a_knapik1

jejeku ja juz to wszytko widziałam. kocham ten klimat ehh

ocenił(a) film na 7
davi_davi

-Rozważna i Romantyczna
-Opactwo Northangher
-Mansfield Park
-Perswazje
-Emma
to z kolekcji Jane Austen ;)
może jeszcze Jane Eyre,Targowisko Próżności, Fanny Hill (tych jeszcze nie oglądałam)
Też szukam takich filmów ;)

ocenił(a) film na 1
mrobaszynska

O! "Rozważna i romantyczna" bardzo się podoba. Oczywiście z Hattie Morahan. Hattie podoba mi się prawie tak, jak Jennifer Ehle w "Dumie i uprzedzeniu". Oczywiście Ehle miała wieksze pole do popisu. Ale obie mają cóś wspólnego. Myślę, że wyciszenie jeśli chodzi o zewnętrzne gesty, a jednocześnie "gra" twarzą, oczami. Są wspaniałe. Morahan w RiR jest dla mnie zaraz po Ehle w DiU. Może tylko dlatego, że nie miała okazji, że scenariusz, że sama powieść DiU była "bardziej filmowa". Świetne to jest. Śni mi się w nocy :)

ocenił(a) film na 5
davi_davi

ogólnie jeśli masz tvn style to w czwartki o 22 lecą co prawda seriale(najlepsze ekranizacje),ale sama klasyka.

littillea

Ja od siebie polecam 'Emmę' z 1996 roku ;)

ocenił(a) film na 10
Ithilien

a ja polecę "Plac Waszyngtona" "Panią Bovary" "Wichrowe Wzgórza" "przeminęło z wiatrem";)

davi_davi

wszystkie prawie wymieniliście... hmm to może EverAfter? Uwielbiam ten film

ocenił(a) film na 1
sangomaho

Wszystkie prawie wymieniły, ale nie wszystkie zdążyły nagrać. "Dumę i uprzedzenie" kupiła w sklepie, ale "Rozważnej i romantycznej" nie ma. Ściągnęła z sieci w wersji anglo i napisy Napi - projektem. W kompie jest gites, ale w odtwarzaczu ucina końce napisów. Nie umie sobie z tym poradzić. E tam, dobrze że chociaż "DiU" sprzedają. Tyle, że z TVN Style też juz nagrała. Tylko "RiR" nie zdążyła.

ocenił(a) film na 10
roxana33

Jeśli o romanse chodzi, to oprócz wszystkich wyżej wymienionych arcydzieł polecam "Niebezpieczne związki" - może i inna fabuła, ale podobne czasy :D Polecam też "Pokutę" :)
I zobacz "DiU" serial z 1995 r ;)

ocenił(a) film na 1
Vivasco

Serial BBC "DiU"z 1995 r widziałam jako pierwszą z ekranizacji powieści J.Austen. Mam go w dwóch wersjach; kupioną i nagraną z TVN Style. I oglądam co kilka dni :)

ocenił(a) film na 10
roxana33

Oj, to nie było do Ciebie, tylko do autorki tematu.. Źle odpowiedziałam!
Baaardzo mi dobrze zapadło w pamięć, ze oglądałaś serial... Czytając to forum, nietrudno zauważyć, szczególnie kiedy wypisujesz zalety tej właśnie ekranizacji, zachęcając wsyzstkich do jej obejrzenia ;)
Pozdrawiam! :)

ocenił(a) film na 8
Vivasco

Pokuta z McAvoyem jest genialna, mam ogromny sentyment do tego filmu - wart obejrzenia

EnBlanka

zgadzam si film genialny ale ja np jestem zbyt wrażliwa i nie umiałam po tym filmie dojść do siebie i ryczałam jak nienormalna :D

roxana33

Hej mam ogromną prośbę, wszędzie już szukałam i nie mogę znalezć filmów na podstawie Jane Austin. Oglądałm dopiero :
- Duma i uprzedzenie,
- Rozważna i romantyczna,
- PerswazjeTak strasznie mi sie spodobał, ale nie wiem gdzie znalezc reszte. Bardzo prosze, jeżli by ktoś mógł wysłać mi na maila : Maggi166@wp.pl któryś z jej filmów, lub podobnych ( np. Zakochana Jane )byłabym bezgonnie wdzieczna. BARDZO PROSZĘ O POMOC !!!

ocenił(a) film na 10
Maggi166

Zakochana Jane leci co jakiś czas na HBO ;)

ja z kostiumowych dorzuciłabym jeszcze 'Marię Antoninę' z 2006 :) w lekki i przyjemny sposób przedstawiona biografia królowej :)

natou

ja polecam "Miss Potter" z Rene Zelweger w roli głównej:} ciepły film, myślę ze spodoba się wszystkim miłośnikom takich klimatów:}

davi_davi

Chyba wszystkie lepsze zostały już wymienione, ale miłośnikom kostiumowych filmów i przeszłych czasów mogę polecić jeszcze:
- Casanova
- Coco Chanel
- Czekolada
- Dziewczyna z perłą
- Kochanice Króla
- Lektor
- Rozpustnik

ocenił(a) film na 10
plinka128

Oooo wspaniałe filmy. Dorzucę jeszcze od siebie do powyższej listy "Amelię".

ocenił(a) film na 9
davi_davi

Widzialam, że ktoś już wspomnial, ale nic więcej nie powiedzial, więc.. - Jane Eyre z 2006r, miniserial BBC.
Piękny film, cudowni aktorzy, w szczególności Pan Rochester.., ma swój klimat.
Polecam ;]

andziagirl944

to ja bym dodała jeszcze Marzyciel, lost in Austen, opactwo northanger (by Jane Austen), Edith Piaf (biografia, przepiękna muzyka), the edge of love, a reszta już została wymieniona z tych co bym poleciła :)

uwielbiam wszystkie filmy kostiumowe i zakochałam się w ekranizacjach powieści Austen.
najbardziej chyba podobała mi się Rozważna i Romantyczna (mini serial BBC), oraz biografia Jane - Zakochana Jane.
Pozdrawiam wszystkich miłośników wyżej wymienionych filmów!

ocenił(a) film na 7
davi_davi

jeszcze Kochanice króla

davi_davi

'Tess of the D'Urbervilles' miniserial ale klimat podobny.

fioletowameba

Gdzie udało Ci się obejrzeć ten miniserial? Bo na YouTubie widziałam tylko filmową, starszą wersję, a chciałabym zobaczyć tę nową...

ocenił(a) film na 8
davi_davi

'Becoming Jane' to moim zdaniem chyba najlepszy film tego typu, najbardziej zapadł mi w pamiec. I przypomniał mi sie jeszcze jeden poruszajacy film, 'Jaśniejsza od gwiazd'. Wzruszajacy i bardzo poetycki, bo w gruncie rzeczy o powiada o słynnym angielskim poecie Johnie Keatsie. A poza tym uwielbiam aktora, grał też w 'Pachnidle' :)

ocenił(a) film na 10
davi_davi

Jeśli lubisz musicale to polecam Ci `Upiora w operze` z Gerardem Butlerem. Wspaniały :)

użytkownik usunięty
davi_davi

wichrowe wzgórza

nie wiem czy ktoś wgl wymienił ten film ale moim zdaniem " jaśniejsza od gwiazd" ma ten klimat. Zauroczyłam się w nim tak jak w "duma i uprzedzenie " polecam

ocenił(a) film na 6
Mr.Juleka

"Jaśniejsza od gwiazd" - właśnie zamierzam zabrać się za ten film dziś wieczorem
liczę na to, że warto :)
ja ze swej strony polecam "Pocałunek węża" - moim zdaniem świetny dramat kostiumowy, jeden z moich ulubionych filmów z Ewanem McGregorem
a także "Portret damy" - też świetny dramat w realiach XIX-wiecznej Anglii
może też "Angel"? słyszałam co nieco o tym filmie, ale dotąd nie widziałam, więc nie wiem, czy dobry...

GrellRautha

A ja chciałabym tylko powiedziać: ,Dziękuje! Wszystkim, którzy coś zaproponnowali, bo dzięki wam wiem co obejżeć' :)
Ja widziałam tylko Dumę i upezdzenie film z 2005 i miniserial. Obie wersje mi się podobały ;)

ocenił(a) film na 9
Kasjopeja69

troszkę nie w czas ale ze swojej strony polecam miniserial pt. "Północ-Południe".

ocenił(a) film na 4
davi_davi

Jest tylko jeden taki film: " Meandry Miłości...:-)

ocenił(a) film na 10
davi_davi

nie jest identycznie podobny ale pewnie się spodoba " Targowisko próżności "

davi_davi

Polecam nowość kinową - "Kochanek królowej". Duński z Madsem Mikkelsenem. Są kostiumy, jest romans, tylko epoka jeno nie romantyzm, tylko oświecenie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones