PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 181 918
ocen
7,3 10 1 181918
7,7 47
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Mozna? Mozna... Nolan to zrobil. Wyszlo dobrze, ale mnie osobiscie film rozczarowal, a to za sprawa braku jakichkolwiek bitew podczas tej wojny (poza powietrznymi strzelaninami). Troche akcji by sie przydalo.... Calosc opiera sie na ucieczce - ukazano po prostu strach przed smiercia. Nie klasyczne bohaterstwo w walce, tylko nic innego jak jedna z najprostszych cech jaka posiadamy. I rowniez wyszlo bohatersko... Produkcja jest podniosla i wciagajaca - duza role odgrywa tutaj bardzo dobra muzyka - Hans Zimmer chyba dostanie nominacje za ten film. Ogolnie polecam, chociaz nie jest to jakas wielka rewelacja... 7/10

ocenił(a) film na 9
Bambim

Nie wierzę. Nolan ukazał to co miał ukazać? Bitwy? Jakie bitwy? Poczytaj sobie o akcji "Dynamo". :)

ocenił(a) film na 6
Neo303_filmweb

Zgadzam się, widocznie ktoś nie poczytał o operacji "Dynamo" i poczuł się zawiedziony... przecież chodziło o ewakuacje z plaż Dunkierki, w której brali udział nie tylko żołnierze ale i ludność cywilna (i przynajmniej ze zwiastunów, bo filmu jeszcze nie widziałam) - Nolan to ukazał.

ocenił(a) film na 6
Neo303_filmweb

Ostrzal niemiecki byl regularny, a w filmie wyglada to tak jakby pare samolotw zrzucilo bomby i juz se polecialo. Koniec.
Ofiary i straty w tejze operacji byly. Czy wieksze czy nie, ale jednak. Pokazanie jak jakis "statek" dostaje torpeda i gdzies tam (chyba) gina zolnierze (krwi, autentycznych krzykow, emocji nie uswiadczysz w takiej scenie) to zdecydowanie za malo. Zreszta najgorsze jest to, ze znajac wynik operacji wlasciwie wiadomo czego sie mozna spodziewac w filmie. Gdyby zginal tu naprawde glowny bohater-zolnierz niosloby to ze soba jakas dawke emocji. A tak to jest po prostu reporaz z mikrowojny.
Zabraklo nawet wzmianki o skali strat - okretow itd. Film mimo wszystko ku pokrzepieniu serc dla Anglikow. Kompletnie pominiety watek francuski, ktory odgrywal niebagatelna role.
Ktos powie, ze wszystkiego nie da sie umiescic w 100 minutach, ale hej! Albo decydujemy sie na ogladanie jak bylo albo teatru.


ocenił(a) film na 7
Qjaf

Dzięki Qjaf, widze, ze zrozumiałes co mialem na mysli, dokladnie uwazam tak samo.

ocenił(a) film na 6
Bambim

Wiesz to nawet nie kwestia zrozumienia, a faktow historycznych. Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 7
Neo303_filmweb

I po co od razu ten atak!? Doczytalem i wiem na czym polegala ewakuacja zolnierzy z Dunierki, własnie dlatego poszdlem na film do kina, aby zobaczyc jak to przedstawia. Chodzilo mi dokladnie o to samo, co nizej napisal Qjaf, ktory zrozumiał co mialem na mysli, Ty i Joanna108 niestety nie. Ale po co od razu to dogadywanie..?! Bezsensu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones