PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 182 124
oceny
7,3 10 1 182124
7,7 47
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

1. Dlaczego Farrier pod koniec filmu się nie katapultował? Przecież mógłby zostać ewakuowany razem z innymi.
2. I dlaczego potem podpalił samolot i dał się złapać?

ocenił(a) film na 8
ziomekvo

1. Też się nad tym zastanawiałem i w zasadzie nie wiem. Niby po zestrzeleniu stukasa był nad swoim, ale widocznie
i tutaj przejscie do
2. pewnie mogło chodzic tylko o to, że reżyser chcial podkreslic jego wybor i poswiecenie dla sprawy
A poza tym i tak to bylo dosyc szczelne okrążenie, wiec by go zlapali wczesniej czy pozniej

ocenił(a) film na 8
Czajav13

A no i żeby wrogowie nie ogarneli sprzetu w sensie konstrukcjii itd spalil

ocenił(a) film na 8
Czajav13

Przepraszam za składnie, ale wszystko mnie rozprasza właśnie kiedy to piszę

ocenił(a) film na 9
Czajav13

Nie ma sprawy z tą składnią. Dzięki za wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 9
ziomekvo

Ad1.ponieważ spitfire nie miał katapulty :-) nie pamiętam też czy nie był za nisko na skok ze spadochronem. Ne lądował blisko swoich swoich bo coś mogło się nie udać i pozabijałby swoich ziomków.
Ad2.niszczenie sprzętu mogącego wpaść w ręce wroga to oczywisty standard,pewnie nadal obowiązuje.
Poza tym może z(nie bójmy się tego słowa) miłości do swojej maszyny zwyczajnie nie był w stanie jej roztrzaskać na plaży czy utopić w Kanale. A zniszczyć musiał.

ocenił(a) film na 9
crstw70

A czy przypadkiem on nie kazał się katapultować temu swojemu koledze, który chciał wylądować na wodzie? Dziwna sprawa :/
EDIT: Chyba że to nie były te same modele samolotów.

ocenił(a) film na 7
ziomekvo

O ile dobrze pamiętam kazał mu po prostu wyskoczyć

ocenił(a) film na 9
ziomekvo

ale ten kolega też zdecydował się posadzić samolot na wodzie a nie go roztrzaskać.
cała trójka to był ten sam model myśliwca, tylko co to ma do rzeczy? :)

ocenił(a) film na 9
crstw70

Chodziło mi o to, że skoro kazał koledze się katapultować to chyba raczej mieli katapulty, ale użytkownik havi129 wyjaśnił, że Farier kazał mu wyskoczyć a nie katapultować się.

ziomekvo

Ja to widzę tak, że honor mu nie pozwalał katapultować się i uciec z innymi. Popatrz na tego drugiego pilota. Wytykano go palcem.
Takie moje zdanie, choć dla mnie dziwniejsze jest ile on tak szybował. Czemu nikt nie próbował kontaktu, albo nie było zdania: "czemu się nie katapultuje".

ponczi88

"Czemu nikt nie próbował kontaktu, albo nie było zdania: "czemu się nie katapultuje"" - katapultować się nie mógł, brak katapulty w Spitfire. A co do ratowania go...ci żołnierze byli zmęczeni, ich morale było już bardzo nisko i do tego każdy myślał o tym, żeby dostać się na statek, więc ciężko oczekiwać, że część z nich opuści "kolejkę" i będzie biec kilkaset metrów (albo więcej, to mogło być nawet z 1-3 km), żeby ratować jakiegoś ich pilota, który coś tam im pomógł przed chwilą, ale "no taki był jego obowiązek".

ocenił(a) film na 3
ziomekvo

Tutaj reżysera po prostu zbytnio poniosło , chciał on nadać większej dramaturgii dla zakończenia filmu.. wiadomo "Hollywood". Faktycznie taka sytuacja nie miała prawa się wydarzyć , Ferrier powinien próbować wyskoczyć będąc jeszcze nad wodą , natomiast w żadnym wypadku nie mógł się oddać do niewoli a na pewno już nie dobrowolnie.
Pamiętajmy , że pilot jako oficer posiadał bardzo dużo tajnych informacji dotyczących sytuacji na froncie jak i rozmieszczenia wojsk alianckich , więc pojmany przez Niemców automatycznie trafiał w ręce organizacji zwanej "Gestapo" którą to kierował szef "SS". W takiej sytuacji jest bardziej niż pewne , że zostałby on torturowany aż do wyjawienia wszystkiego co wie. Na to pilot - oficer nie mógł sobie pozwolić , wolałby raczej się zastrzelić lub rozbić samolotem aniżeli dopuścić do pojmania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones