PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=405809}
7,8 8
ocen
7,8 10 1 8
Dva igraca s klupe
powrót do forum filmu Dva igraca s klupe

jest to raczej film z elementami komedii, dramatu, filmu sensacyjnego, kryminalnego, wojennego, sądowego, politycznego i obyczajowego. Sam nie wiem czego jest więcej.
Fabuła tego filmu jest taka: Chorwat i bośniacki Serb mają udawać dawnych przyjaciół pułkownika Skoko i zeznawać w Hadze o jego niewinności, gdyż jest oskarżony (niebezpodstawnie) o zbrodnie wojenne. Skoko jest dla Ante Jukića, Chorwata, bohaterem, ale dla Katrana Duszko, Serba z Banja Luki, jest zbrodniarzem i mordercą jego brata, więc dopiero przyciśnięty i przekupiony zgadza się ostatecznie go bronić. Pieniądze i miłość do córki wystarczą by zapomnieć o rodowej zemście.
Ante i Katran są całkowitymi przeciwieństwami siebie, nie tylko religijnymi i narodowymi. Ante jest typowym wojakiem, twardym, zdecydowanym, silnym, chamskim i przywódczym. Katran to typ pacyfisty, który został zmuszony do uczestnictwa w niedawnej wojnie. Jest dumny z bycia Serbem, ale jest także strachliwy, uległy, wrażliwy, niepewny, słaby i ugodowy. Nawet zbyt ugodowy. Jego najlepszy kumpel jawnie rucha jego żonę, a on nawet nie próbuje nic zrobić.
W każdym razie film jest świetny! Aktorzy grają rewelacyjnie. Mimo braku akcji, cały czas towarzyszy nam napięcie i niepewność co będzie dalej. Mimo iż oglądałem ten film z angielskimi napisami rozumiałem wszystko, gdyż postacie w filmie mówią prostym, potocznym językiem.
Film ten dostał 4 Złote Areny, czyli coś jak nasze Złote Lwy, za scenariusz, za drugoplanową rolę żeńską, za zdjęcia i za scenografię. Nagrody w pełni zasłużone, chociaż żałuje, że żaden z głównych bohaterów nie dostał nagrody.Goran Navojec i Borko Perić zagrali naprawdę świetnie.
Wracając do fabuły: żeby was zaciekawić powiem tylko, że w połowie filmu akcja dynamicznie się zmienia i nic nie jest takie jakie być powinno. Główni bohaterowie zostają wplątani w niezłą aferę, która wydaje się być sytuacją bez wyjścia. obejrzenie tego filmu nie jest proste. Ja kupiłem go w Chorwacji, nie wiem czy można go ściągnąć z internetu. W każdym razie film jest wart zobaczenia. Gorąco polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones