PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790905}

Dwunasty człowiek

Den 12. mann
7,3 6 665
ocen
7,3 10 1 6665
Dwunasty człowiek
powrót do forum filmu Dwunasty człowiek

Można zrobić na "współczesnym Zachodzie" film o patriotyzmie, o poświęceniu dla swojego kraju, o więzi trzymającej rodaków razem w najtrudniejszych godzinach? Można! A nam niektórzy każą się tego wstydzić.
Oglądając myślałem sobie - Boże! Ileż polskich historii z czasów próby i walki można by opowiedzieć! Z całym szacunkiem - Norweg nie dał się złapać (i chwała mu za to!), ale czym to w porównaniu z losami polskich żołnierzy?
Ale nie - my mamy się wstydzić i przepraszać.

jah1_filmweb

Świetnie to ująłeś, miałem bardzo podobne przemyślenia.

ocenił(a) film na 5
jah1_filmweb

Kto ci się każe wstydzić i czego?
Film nudny. Dobry na sen.

ocenił(a) film na 9
mariuszkow

Nie nudny,po prostu długi.To różnica.

ocenił(a) film na 8
mariuszkow

To typowe norweskie kino i taki jest tam klimat filmów. Wcale nie jest nudny.

jah1_filmweb

Wstydzić się i przepraszać, to powinni nasi filmowcy, za galopującą nieudolność w robieniu filmów o naszych bohaterach. Cholera! Nawet za zamierzchłej komuny, potrafiliśmy robić filmy mocne i interesujące, dotykające wielu aspektów II wojny światowy, ale z racji koszmarnej epoki w jakiej byliśmy wówczas, wielu tematów nie dało się ukazać w prawidłowym świetle, bądź też w ogóle. Teraz mając swobodę kręcenia, produkujemy żenujące gnioty.

ocenił(a) film na 8
Demosthene

Nie same gnioty, warto wspomnieć o filmie "Generał Nil", który był dla mnie rewelacyjny i polecam każdemu

fijal87

Dla mnie akurat "Generał Nil" jest (oczywiście jak na skalę tej postaci) zwyczajnie słaby. Można byłoby zrobić film na o wiele większą skalę. Zgodzę się jedynie z tym, że na pewno jest lepszy od pozostałych produkcji, jak dajmy na to "Historia Roja" i jej podobne

ocenił(a) film na 9
Demosthene

...wreszcie komentarz godny uwagi.Polskie kino było kiedyś mocne,dobre i ustabilizowane.Wiedziano co się chce i jak ma się wyprodukować dobry film.Teraz ci pseudo - celebryci siedzą,wciągając tani biały proszek żeby mieć wizje jak nabrać frajerów na oglądalność...Przykre to co się stało z dawnym Polskim Kinem...

Tamilina

o przepraszam - masz całowitą rację poza jednym - proszek nie jest tani...

ocenił(a) film na 9
majorrak

Hmm...rzeczywiście,słuszna uwaga.Być może miałam na myśli inny proszek,substytut...przed sukcesem sławni żyli inaczej,pewna ich część.

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Podaj imię i nazwisko, kto każe Ci się wstydzić. :)

ocenił(a) film na 9
jah1_filmweb

Norwegowie mają Dwunastego człowieka. Polacy mają Bitwę Warszawską z elektryzującą inaczej Nataszą Urbańską w 3D . Przepaść - mentalna, techniczna i kunsztowna.

ocenił(a) film na 6
wendy_time

Trochę takie z dupy porównanie dałeś. Dwa różne filmy, opowiadające o czym innym.

ocenił(a) film na 7
jah1_filmweb

To jest film oparty na prawdziwych wydarzeniach i na książce która napisał główny bohater. Książka też się dłuży na początku ale później nie możemy się doczekać jak rozwinie się akcja

ocenił(a) film na 5
jah1_filmweb

To może zacznij oglądać polskie filmy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones