PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210137}

Dziękujemy za palenie

Thank You for Smoking
7,0 18 500
ocen
7,0 10 1 18500
6,9 14
ocen krytyków
Dziękujemy za palenie
powrót do forum filmu Dziękujemy za palenie

Jason Reitman twórca świetnego JUNO (9/10) nim zrobil ten oscvarowy film zadebiutował błyskotliwym DZIĘKUJEMY ZA PALENIE.
Filk ten opowiada o rzeczniku przemysłu tytoniowego. Główny baohater filmu jets nie tyle ukazany jako "złotouste monstrum" co w grunice rzeczy człowiek z moralnymi zasadami, które che wpoić synowi i jakims poczuciem wartości. Reitman ukazuje, że dzisiejszym światen włada absurd i moralny relatywizm. Reitamn traktuej współczesny dyskurs społeczny jako kuriozum, ktrórte mimio swych wad może skłoniuć inteligentną jednostkę do refleksji.
DZEKUJEMY ZA PALENIE to kino zjadliwe, przewrotne i inteligentne.Mamy tu wiele celnych obserwacji i dobre dialogi (które jednak nei zawsze zostały dobrze przelozone na polski przez dystrybutora).
Zaletą jest tutaj obsada z wyrazistem Aaronem Eckhartem na czele.
Na drugim planie same świetnie spisujące się sławy: Robert Duvall, Maria Bello, JK Simons, William H. Macy, Adam Brody, Rob lowe oraz młody Cameron Bright.
Pewnym potknięciem jest mało wiarygodna postać Katie Holmes oraz zbędny epizod z porwaniem głównego bohatera przez antyspołecznych lewaków.
Mimo kilku minusów to warte oglądnięcie kino.

ocenił(a) film na 8

Hmm, ciekawe. Ja "Dziękujemy za palenie" cenię znacznie bardziej od "Juno". "Juno" po świetnym debiucie Reitmana wręcz mnie rozczarowało.

ocenił(a) film na 9
Diana

>Hmm, ciekawe. Ja "Dziękujemy za palenie" cenię znacznie bardziej od
>"Juno". "Juno" po świetnym debiucie Reitmana wręcz mnie rozczarowało.

Całkowicie się z tym zgadzam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones