PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=210137}

Dziękujemy za palenie

Thank You for Smoking
7,0 18 500
ocen
7,0 10 1 18500
6,9 14
ocen krytyków
Dziękujemy za palenie
powrót do forum filmu Dziękujemy za palenie

Myślałem, że "Dziękujemy za palenie" będzie kolejną, i niezwykle popularną w ostatnich czasach, agitką polityczną. Nic z tych rzeczy, film nie jest ani za, ani przeciw paleniu. Tak naprawdę w istocie nie jest to nawet film o papierosach, przewrotnie nawet ani jednego w tym filmie nie widzimy. A przewrotny ten film jest bardzo, do tego niesamowicie szybki, a smaczków do wyłapania jest niemało.
Oglądając już drugi film Reitmana (w odwrotnej kolejności) widzę, że predysponuje on do miana głównego prześmiewcy i demaskatora Ameryki - wbrew pozorom "Juno" i "Dziękujemy za palenie" mają z sobą bardzo wiele wspólnego.

ocenił(a) film na 10
Albertino

Trafna uwaga! Bardzo jestem ciekawy kolejnych filmów Reitmana. Jest on dla mnie wielkim odkryciem ostatniego roku. Cieszy mnie twoja uwaga, że "tak naprawdę w istocie nie jest to nawet film o papierosach", bo tak rzeczywiście jest - to nie o papierosy przede wszystkim w tym filmie chodzi. Ale na ten temat już wypowiadałem się na tym forum, więc nie będę się powtarzał.

ocenił(a) film na 9
snoopy

Reitman szykuję filmy w którym będzie wyśmiewał polityków. Jeśli wyjdzie razem z "W" Stone'a to czeka mnie niezły maraton :)

Ichthys

Tylko, że Stone się już raczej wypalił. Osobiście bardziej interesuje mnie projekt Reitmana, choć przyznaję, że dowiedziałem się o nim dopiero teraz :)

ocenił(a) film na 6
Albertino

Na pewno nie chamsko i nie prostacko, ale mimo wszystko papierosy są według mnie krytykowane, a już na pewno koncerny tytoniowe.

A papierosy są , choć faktycznie trochę inaczej patrząc bo "nie prawdziwe" - mianowicie w jednym czarno-białym filmie w tv, który ogląda głowny bohater :)

Sam film IMO taki bezbarwny jednak, do "Juno" nawet nie ma co porównywać...

ocenił(a) film na 9
Albertino

Kolejny film znów reżyseruje na podstawie scenariusza Diablo Cody :))) (to ta od Juno)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones