PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668994}

Dziś jestem blondynką

Heute bin ich blond
7,2 5 796
ocen
7,2 10 1 5796
Dziś jestem blondynką
powrót do forum filmu Dziś jestem blondynką

urocza bajka

ocenił(a) film na 6

cytat z Wikipedii
"Rokowanie[edytuj kod]

Rak płuca jest nowotworem rokującym źle. Wynika to głównie z powodu wykrycia choroby w zaawansowanym stadium i dużej złośliwości samego nowotworu. Odsetek przeżyć 5-letnich jest niższy niż 10%. W przypadku raka niedrobnokomórkowego za jedyną, dającą szansę na całkowite wyleczenie metodę terapii, uznaje się prawidłowo przeprowadzony zabieg operacyjny. W stopniu I odsetek 5-letnich przeżyć wśród pacjentów operowanych sięga 70%, ale chorzy z tak niskim stopniem zaawansowania choroby stanowią mniejszość. W stopniu IIIA (granica operacyjności) wspomniany odsetek wynosi maksymalnie 30%. W stopniu IV przeżycia 5-letnie się nie zdarzają. Rak drobnokomórkowy od samego początku rokuje bardzo źle, 5 lat przeżywa około 2% chorych. Nawet w przypadku pomyślnego rokowania skutkiem agresywnego leczenia jest poważne upośledzenie wydolności organizmu, co rodzi niepełnosprawność i niezdolność do pracy."
niestety miałem do czynienia z chemioterapią i radioterapią temat nie jest mi obcy. powróciły wspomnienia ale i trochę chyba złości że twórcy filmu nie pokusili się o jakąś konsultację medyczną(

ocenił(a) film na 8
Feniks003

Ja miałam podwójnie do czynienia z radioterapią i chemioterapią w domu. Nie zgodzę się z powyższym cytatem dot. rokowań. Mój ojciec miał rokowania na poziomie kilkunastu procent, a do dziś jest z nami! Film miał kilka braków z mojego punktu widzenia, ale jednak to miał być film podnoszący na duchu, tak myślę. My poznaliśmy wielu chirurgów i onkologów przed powiedzeniem "tak, leczymy się".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones