PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30707}

Działa Navarony

The Guns of Navarone
7,2 38 165
ocen
7,2 10 1 38165
6,4 5
ocen krytyków
Działa Navarony
powrót do forum filmu Działa Navarony

Gniot

ocenił(a) film na 3

Nie przeszkadza mi, że film nakręcony został w latach 60-tych, dlaczego więc oceniłem go na 3? Otóż czytałem książkę, zanim miałem okazję obejrzeć tą chałę. Film kompletnie nie trzyma się kupy, to co w książce stanowiło główną atrakcję, tutaj zostało pominięte. Cały trud, przez który musieli przejść bohaterowie, aby dostać się na wyspę został w owym dziele przedstawiony po łebkach, całe napięcie zostało zniwelowane. Zrozumiałbym, gdyby chodziło o problem w przedstawieniu fabuły ze względu na ramowe dwie godziny, nic takiego tu jednak nie ma miejsca. To co zostało wycięte, zamieniono na choćby wątek miłosny, Mallory okazał się być wrogiem Andrei, a przynajmniej tak przedstawiono to na początku. Andrea to był kawał chłopa, a w filmie ta postać została wykastrowana, jak zresztą cały film. Oceniam jako ekranizację, choć po przeczytaniu książki, gdzie wszystko było na zasadzie przyczynowo skutkowej, ten film po prostu jest bezmyślny.

ocenił(a) film na 6
Dr_Miranda

Właśnie się tak zastanawiam po co ten film jest taki długi. Nie przypominam sobie co tam się działo, żeby musiało to trwać dwie i pół godziny. Ogólnie jest za słaby.

ocenił(a) film na 8
Dr_Miranda

może następnym razem oceniaj sam film a nie to czy jest zgodny z książką ??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones