PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34740}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
6,7 4 991
ocen
6,7 10 1 4991
7,0 3
oceny krytyków
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

jestem zawiedziony nie sądziłem że Ziemia żywych trupów jest lepsza od tej części.Główny dramatyzm sytuacyjny opiera się tu przede wszystkim na ukazaniu konfliktu psychologicznego i estetycznego pomiędzy głównymi bohaterami i przez to momentami zapominamy że oglądamy horror tylko film obyczajowy. Scen gore wciąż jest tu całkiem sporo jednak cała akcja toczy się tym razem wyjątkowo wolno i sprowadza się głównie do dialogów.Charakteryzacja zombie jest znośna ale nie straszą tak jak w poprzedniej części.Podobnie jest w przypadku scenariusza, który nie jest już tak pomysłowy jak wcześniejszych częściach.Złe wrażenie zacierają sceny końcowe, gdzie występuje szczególne nagromadzenie krwawych scen i wielu efektów specjalnych. Generalnie, film wypada całkiem przeciętnie i pewnie gdyby nie nazwisko G.Romero i fakt, iż jest to kontynuacja dwóch najbardziej popularnych horrorów o zombie, to nie byłby on aż tak pozytywnie oceniany przez widzów.

ocenił(a) film na 8
Koneser_Kielce

Kiedyś miałem lepsze zdanie o tej części i obejrzałem po 16 latach i jestem zdania że Romero zrobił film który jest banalny i nic nie dodaje do serii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones