PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34740}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
6,7 4 991
ocen
6,7 10 1 4991
7,0 3
oceny krytyków
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

Bardzo dużo krwawych scen np. sceny z rozrywaniem ciał, z wyrywaniem oka albo scena z odcięciem ręki (już wiem skąd twórcy The Walking Dead zgapili pomysł z odcięciem nogi Hershela, zresztą to nie jedyny ukradziony pomysł w tym serialu). Jednak mimo tego, że w filmie jest bardzo dużo scen gore to scenariusz i fabuła jest jakaś pomylona. Co to w ogóle za pomysł z hodowlą zombiaków i próba nauczenia ich czegoś? Romero powtórzył ten głupi pomysł później w "Survival of the Dead". W ogóle skąd wzięło się tak wiele zombie w tej odgrodzonej kopalni? Przecież to głupota kolejna! W ogóle końcówka filmu naprawdę była męcząca. Psychol, który wpuścił zombie, żołnierze też pokłócili się z resztą ekipy i poginęli w najgłupsze z możliwych sposobów. Albo zombiak z pistoletem, który nauczył się strzelać... I w ogóle skąd wziął się zombie w helikopterze? W tym filmie jest tak wiele głupot i niedorzeczności, że moja ocena 5/10 jest chyba nad wyraz zawyżona. Na uwagę zasługują tutaj jedynie krwawe sceny i klimat w stylu 80s + fajna muzyka w tle. Fabuła jest naprawdę dołująca. Cały ten oddział był przecież bezpieczny w tym schronie podziemnym i zamiast to wykorzystać to wpadli w najgorszy z możliwych sposobów.

ocenił(a) film na 5
Axel

Polecam moją listę filmów o zombie:
http://www.filmweb.pl/user/Axel/blog/546118

ocenił(a) film na 7
Axel

do plusów bym dopisał poprawną grę aktorską jak na pozycję tego typu bo z tym zazwyczaj bywało baaardzo różnie ;], dobrze ucharakteryzowane ząbie (jestem świeżo po dawn of the dead a tam dawało to po oczach), sensowny budżet no, zero gównianych efektów komputerowych i genialny klimat lat 80. ogólnie film mnie wciągnął i pozytywnie zaskoczył, do fabuły faktycznie można się czepiać ale to w końcu film o zombie więc nie spodziewałem się zbyt dużo w tej kwestii. naoglądałem się tyle crapów z ząbie (praktycznie 80% tych fimów to kompletne dno) że na ich tle moja ocena to na wyrost 8

ocenił(a) film na 7
Axel

Dobra, dobra ale zombiak w śmigłowcu był tylko snem głównej bohaterki.

Natomiast muzyka, którą zaliczasz do plusów była, w moim odczuciu, największym minusem filmu - dla mnie katastrofa.
A fabuła... Całkiem znośna. Głupia i banalna ale znośna. Jak to w większości zombiaków.

Z trylogii Romero ten film jest dla mnie najlepszy.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones