PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34740}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
6,7 4 992
oceny
6,7 10 1 4992
7,0 3
oceny krytyków
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

Nastrój chyba jeszcze bardziej apokaliptyczny i nieco poważniejszy niż w ,,Poranku".
Podobnie jak w poprzedniku wszystko toczy się tu bardzo spokojnie, ale już mniej widowiskowo.
To co najbardziej w tej części urzeka to solidnie wykonanie efektów gore oraz kreacje Lori Cardille w roli Sarah (gdy zobaczyłem resztę filmografii tej pani doszedłem do wiosku, że to zmarnowana aktorka!) i
Joseph Pilato jako kapitan Rhodes.
Bez zarzutów są też wykonane muzyka oraz scenerie, które w obrazie również robią swoje.
Więcej napięcia natomiast robią tu wewnętrzne konflikty między bohaterami i ich sfera psychologiczna niż obecność sporej ilości żywych trupów.
Troszkę w razi fakt ukazania zombiech jako nie tylko ożywionych zmarłych, ale także istot, które rozumieją, a nawet i...mają uczucia!
Lekko też rozczarowuje zakończenie. Ale to wszystko to są jednak drobne detale nie mające większego wpływu na całokształt.
,,Day Of The Dead" to bardzo dobra część, która mimo, że najgorsza z trylogii może przypadnąć do gustu.
Chociażby sympatycy żywych trupów i efektów gore znajdą tu coś dla siebie.
Film jest sprawnie opowiedziany i utrzymuje poziom dotychczasowych trzech pozycji.
Nie jest to rewelka, ale obejrzeć warto.

peter_dm

A dla mnie jest to jeden z niewielu filmów , który gdy go włączę muszę obejrzeć do końca mimo że widziałem go już naprawdę sporą ilość razy.
Dodam że takich filmów jest niewiele dla mnie (człowiek z blizną, ojciec chrzestny, pitbull) i wiem że takie zestawienie filmów nie jest codziennością.

Dodatkowo dla mnie muzyka , która właśnie niesamowicie się kojarzy z latami 80tymi i soundtrackiem Giorgio Moroder'a z Człowieka z Blizną (w sumie oba ost'y są dosyć elektroniczne i typowe jak na lata 80tę)
Buduje genialny właśnie apokaliptyczny klimat, to uczucie pustki , osamotnienia i naprawdę świetne role Rhodes'a Sarah'y i doktora Logana moim zdaniem tworzą naprawdę świetny film.

Film można tez podzielić na dwie części pierwszą w budowanie nastroju , postaci i uczucia zagłady , a druga to swoisty gorefest z średnio udanym dla większości bohaterów zakończeniem.

Fani Tom'a Savini'ego naprawdę będą uradowani dla mnie zdecydowany nr jeden jeżeli chodzi o efekty w dziedzinie filmów zombie i to tych typowych staroszkolnych efektów f-x. Naprawdę dzięki takim zabiegom czuć realistyczność zombie. Wszak dla mnie pierwszy zombie z filmu powinien być flagową pozycją dla każdego kto myśli o tworzeniu takiej charakteryzacji i świetnie ukazuje jak wiele tracimy przy wykorzystaniu komputera i tworzeniu ich cyfrowych odpowiedników.

Ja szczerze polecam fani klimatu lat 80tych (początkowe sceny i muzyka) gore i typowego apokaliptycznego dla Romero klimatu zabijających się nawzajem ludzi będą zadowoleni:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones