PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34740}

Dzień żywych trupów

Day of the Dead
6,7 4 992
oceny
6,7 10 1 4992
7,0 3
oceny krytyków
Dzień żywych trupów
powrót do forum filmu Dzień żywych trupów

Naszło mnie na zombie (zaczęło się od gry Cold Fear 10/10-idealny klimat)
W życiu bym nie przypuszczał że tak mi się spodoba. Charakteryzacja lepiej mi przypadła do gustu niż ta w nowych wersjach romerowej trylogii. W dodatku fajne realia (chyba jedyna ocalała placówka ludzkości na Ziemii opanowanej przez zombie) i umiejętnie rozegrane studium psychologiczne małej wspólnoty pozornie tylko zjednoczonej w jednym celu a dzielącej sie na naukowców i żołnierzy. A wszystko mąci powiedzmy szalony naukowiec przeprowadzający stunujące eksperymenty.
Aktorstwo lepsze niż w remaku, klimat wspaniały, strach i napięcie na wysokim poziomie, ciekawe dialogi i Muzyka, która w tym filmie jest miażdżąca i już wiem skad Gorillaz zaczerpneli inspiracje na utwór M1 A1(początek filmu)
Gore idealnie zrealizowane na poziomi Martwicy Mózgu ( tyle że tamten filmik to tylko wariacja obliczona na nieprawdopodobną ilość krwi i flaków z komediową nutką, a tutaj akcenty rozłożone są naprawdę umiejętnie dotykając szerszego spektrum)
Przyjemnie trąci kinem klasy B.

Powtarzam : ten film to nie tylko krwawa jatka z zombiakami( których jest na ekranie naprawdę niewiele), lecz głębsza refleksja nad człowiekiem (podobnie w arcydzielnym :The Thing")

9/10 U

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones