PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5286}
7,0 817
ocen
7,0 10 1 817
Dzień czwarty
powrót do forum filmu Dzień czwarty

Bardzo ciekawy, czarno-biały film opowiadajacy o Powstaniu Warszawskim i walczącym w nim najlepszym poecie pokolenia Kolumbów - Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Poznajemy także wcześniejsze losy bohatera - ślub z Barbarą i ich wspólne życie. Baczyński ginie w czwartym dniu Powstania.

użytkownik usunięty
menshikov

BAczyński to mój ulubiony poeta.Dzięki temu filmowi kocham go jeszcze bardziej.Wspaniała rola K.Pieczyńskiego, wspaniała kreacja tego nieprzeciętnego młodego człowieka, który walczył, a nie musiał...ALe dzięki takiej śmierci jego wiersze są autentyczne...prawdziwe....

Przepiękny, poruszający film. Naprawdę się wzruszyłam wspaniałą rolą Krzysztofa Pieczyńskiego.

użytkownik usunięty
Pyska

Uwielbiam ten film, widzialam go kilka razy i zawsze scna koncowa ( z jabłkiem;)) jakos mną wstrząsa, chociaz przeciez wiem, jak sie skonczy. Widzialam ten film pierwszy raz, jak bylam mała i baczynski juz zawsze kojarzył mi się (fizycznie) z pieczynskim. swietnie to zagrał

Widziałam ten film raz i zakochałam sie bez pamięci.Nie tylko z powodu zamiłowania do Baczyńskiego,ale również wspaniałej gry aktorskiej .Mam pytanie i zarazem prośbę,czy ktoś posiada ten film i byłby łaskaw "się nim podzielić":) bardzo proszę o kontak na nr gg: 447089 oraz podaje swój e-mail : domi154@wp.pl
Pozdrawiam

W rzeczywistości nie było sceny z jabłkiem, mimo że w wielu momentach twórcy filmu trzymali się faktów. Świadek ostatnich chwil Baczyńskiego, Deivir, zobaczył sanitariuszki zajmujące się umierającym powstańcem ze strasznie zmasakrowaną twarzą (snajper). I zdaje się że z tego powodu nie poznał od razu, iż to był Krzysztof, jego przełożony. Później, podczas pogrzebu spostrzegł w klapie marynarki zabitego odznakę Agricoli (tajnej szkoły podchorążych) i zrozumiał.

menshikov

Jesli ktoś posiada ten film lub wie gdzie można go nabyć to prosiłbym o odpowiedź.

Joe_Black_2

witam, na torrentach mozna czasami znaleźć, ja chyba z torrenty . org mam sprzed pól roku

tdjagger

jezeli kogos nadal interesuje zdobycie tego filmu to kontakt ze mna. podam jak za darmo mozna to zrobic. pozdrawiam.

menshikov

czy są seny małżeńskiego seksu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones