PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720511}
4,8 51 182
oceny
4,8 10 1 51182
2,1 10
ocen krytyków
Dzień dobry, kocham cię
powrót do forum filmu Dzień dobry, kocham cię!

Byłam negatywnie nastawiona do tego filmu, spodziewałam się gniotu w rodzaju "Dlaczego nie!", ale wyszłam z kina zadowolona i zrelaksowana. W swojej klasie, tzn. komedia romantyczna, ten film jest naprawdę niezły. Oczywiście znawcy kina go zmieszają z błotem, ale nie można porównywać takich filmów jak np. "Bogowie" z tego typu komedią. To zupełni dwa różne gatunki, ale tak jeden jak i drugi jest potrzebny. Jak dla mnie ten film doskonale spełnia założenia komedii romantycznej: jest miłość od pierwszego wejrzenia, mnóstwo pechowych zbiegów okoliczności dzieli bohaterów, ale oczywiście kończy się happy endem. Fabuła jest oczywiście nierealna, bajkowa, dość banalna, ale takie prawo tego gatunku (w końcu ile realizmu było w "Bezsenności w Seattle" czy "Pretty woman"?).
Prawdziwym plusem filmu są postacie przyjaciół głównych bohaterów - Paula i Lucek. Zwłaszcza Lucek jest zabawny (chyba lekko wzorowany na postaci Sparky'ego z "Notting Hill"). Ciekawe są też inne postacie drugoplanowe: rodzice, szaleni dziadkowie. Między głównymi bohaterami brakuje nieco chemii, ale ogólnie film pozostawił na mnie pozytywne wrażenie: ładni aktorzy, piękne widoki Warszawy, sporo zabawnych momentów (głównie dzięki Luckowi), romantyczna bajka, która dobrze się kończy. Miło się to ogląda. Oczywiście jeśli ktoś pójdzie do kina oczekując głębi przemyśleń, odkrywczych rozwiązań, psychologicznej prawdy, itp. to się rozczaruje, ale takie osoby raczej na romantyczne komedie nie chodzą...

ocenił(a) film na 7
Amelka66

Zgadzam się z Twoją opinią. Byłem na tym filmie w kinie z grupą znajomych i każdy z nas dobrze się bawił, podobnie było z resztą widzów na sali. Film jest naprawdę zabawny, a Lucek rewelacja :) Co chwilę na sali wybuchał śmiech. Do tego sporo się dzieje i moim zdaniem film jest dobrze zrobiony, trochę w stylu hollywoodzkim. Dobrze się to ogląda, można się pośmiać i czego chcieć więcej po komedii. Szczerze, nie rozumiem tych niskich ocen, tym bardziej gdy ktoś daje 1. Tak jak napisałaś, jeśli ktoś oczekuje głębszego przekazu, silnych wrażeń itd., niech odpowiednio dobierze repertuar.

ocenił(a) film na 8
Amelka66

Zgadzam się w 100 %%%,po komentarzach spodziewałem się durnej polskiej komedii,ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.Aktorzy bardzo fajnie dobrani szczególnie Domagała ( Lucek ) super postać,najwięcej wniósł do tego filmu,bardzo śmieszna i pozytywna postać.Zakończenie przewidywalne oczywiście jak w bajce,ale w końcu to komedia romantyczna więc było wiadome że tak to się zakończy i główni bohaterowie będą razem.Oceniam 8/10 i jak najbardziej polecam. ;)

ocenił(a) film na 1
jazdowicz2666

Przecież ten film nie broni się niczym. Główną rolę męską mogłaby grać kłoda, nie zauważyłabym różnicy. Kurdej-Szatan nudna i mdła. Każda scena z Bołądź wprowadza w zażenowanie, strasznie naciągana postać z marnym żartem. Ten nieszczęsny Lucek broni resztek godności. Niedoszły pan młody, bogaty synuś i jego wątek wklejone na siłę.
Zero chemii między bohaterami, brakuje tego co sprawia, że banalna z założenia gatunku fabuła, zmienia się w fantastyczny film.
I jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że powinni zwrócić pieniądze za bilet i dodatkowo płacić - to przecież wielka, chamsko bijąca po oczach reklama. Dzieki temu żartowi filmowemu nigdy nie tknę kwasu chlebowego i nie pojade Kaktusem na silownie Mc...
ŻENADA

SwedishLady

I jeszcze ten synuś po tygodniu czasu chce się żenić z dziewczyną z piaskownicy, a mamusia od razu każe do siebie mówić mamo...o jej finanse, a gdzieżby tam, nawet nikt nie pyta... Zaś na niedoszłym ślubie, rodzice, z uśmiechem mimozy przyjmują do wiadomości coming out synka i wszyscy są wreszcie szczęśliwi. Ale co innego mnie zastanawia, jak ktoś może to coś, ocenić na 8.[sic!] Mogę się tylko cieszyć, że mamy inną grupę znajomych ;-) i to nawet nie chodzi o to, czy ktoś szuka głębszego sensu w komediach romantycznych. To coś nie mieści się w żadnej kategorii, miała być komedia, a wyszedł dramat.

Amelka66

1 ocena na koncie i 1 post. Wcale nie klakier xD

Amelka66

No to po obejrzeniu takiego "dzieła",to tylko na zakupy do galerii w sobotnie lub niedzielne popołudnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones