PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=593899}

Dzień z życia

Life in a Day
7,8 7 750
ocen
7,8 10 1 7750
7,5 4
oceny krytyków
Dzień z życia
powrót do forum filmu Dzień z życia

Twój 24.07.2010

ocenił(a) film na 9

Nie wiem, jak pisać o tym "filmie". O filmie, który się czuło. O filmie, który się zapamięta. A przecież pokazuje tak prostą rzecz. Banał wręcz. Że nie budzisz się sam. Że myślisz, boisz się, kochasz tak jak... 6,8 mld ludzi. Którzy są obok, gdzieś, tam. Inni, a jednak tak podobni. Piękny obraz nas samych.

Pominę stronę techniczną. Nie o to w tym chodzi. Ale są w tym "dokumencie" obrazy, których nie zapomnisz. Jak... odpowiedź pewnej kobiety na pytanie, czego się boisz. Pokazuje siebie, mówiąc "tego". Jak sekwencji pozostałych odpowiedzi na to pytanie. Jak ujęć z Love Parade tuż przed tragedią. I cała reszta przed i po. Ale najważniejszą sekwencją są ostatnie minuty. Zwyczajna dziewczyna, tuż przed północą. Obraca kamerę ku sobie. Mówi proste słowa. Że był dzień, że nie zdarzyło się nic wielkiego, że było zwyczajnie. Sama chce tylko pokazać, że istnieje. I to jest puenta, którą opisałbym krótko. Że w dniu 24 lipca 2010 roku byłeś. Istniałeś.
A Ty? Jak pamiętasz ten dzień?

ocenił(a) film na 9
1923

ja go nie pamiętam (24 lipca 2010)... pewnie nic szczególnego nie doświadczyłem, ale biorąc pod uwagę fakt że był to weekend to pewnie się dobrze "zważyłem" hehe...
Wracając do filmu - jeden z ciekawszych dokumentów jakie było mi dane obejrzeć ostatnio (choć mam lekki niedosyt - mimo, że wbił mnie w fotel)...
Jeśli chodzi o scenę, której długo nie zapomnę to była to "szybka śmierć" krowy, zmasakrowała mnie...
Końcówka rewelacyjna, dziewczyna dobrze rzecze...

ocenił(a) film na 9
1923

Dla mnie właściwie nieważne było jaki będzie końcowy efekt realizacji tego filmu, ale sam pomysł, żeby zrobić film dokumentalny przedstawiający rzeczy tak proste i codzienne, a z drugiej strony tak niezwykle poruszające i prawdziwe jest czymś wspaniałym. Końcówka była naprawdę bardzo dobra.
Ja pamiętam, że tego dnia też kręciłam film, ale potem nie udało mi się go wysłać. Sam dzień był dosyć nudny i pogoda nie dopisywała. Jednak coś ciekawego miało miejsce, kręcąc film trafiłam na święto policji i różne atrakcje z tym związane :) Odwiedził mnie też mały brat cioteczny, który stracił mamę miesiąc wcześniej na nieuleczalną chorobę, a biedak był tego nieświadomy...

ocenił(a) film na 8
monao92

A wiecie gdzie ten film można jeszcze obejrzeć?

ocenił(a) film na 9
bee2r

Jeszcze dziś leci na YT, niestety tylko o drugiej w nocy. To pewnie dlatego, że Festiwal trwa kilka dni, jednak nie wiem, kiedy się kończy więc możliwe, że dzisiejszy pokaz jest ostatni. Chociaż znając internet i tak gdzieś indziej się to w końcu znajdzie.

ocenił(a) film na 9
Shady_Lade

Okazało się iż jednak to odliczanie do premiery na stronie YT to jeden wielki błąd i film wcale nie leci ponownie. Aczkolwiek jest już w sieci i przy odrobinie wysiłku można go odnaleźć i ściągnąć (może niekoniecznie w idealnej jakości, ale cóż).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones