PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647}
6,2 4 861
ocen
6,2 10 1 4861
6,3 3
oceny krytyków
Dzieci i ryby
powrót do forum filmu Dzieci i ryby

POLECAM!

ocenił(a) film na 6

koniecznie jeśli ktoś jeszcze nie widział, świetnie uchwycone lata 90-te, co zupełnie się nie udało w Czterdziestolatku 20 lat później, świetne aktorstwo! (znudzony Frycz, Pazura grajacy oczywiście siebie! - super scena w łóżku z Kownacką, odwrócenie schematu, że mężczyzna górą:-) i gra męsko-damskimi konwenansami, nieudana tylko córka głównej bohaterki - np za szybko odpowiada (językami) na pytania kontrahentów matki w sprawach, które wymagałyby chociażby sekundy na przemyślenie... film ciepły, ładny, oprócz tego że dobry, pełen humoru i z nieznaną jeszcze nikomu wtedy Brodzik na okrasę (zrzuci stanik!)

Pani_Blue

ładnie! Oryginalne, wesołe i ciekawe kino!

Pani_Blue

Olbrychski też niczego sobie w tym filmie. Solidny chłop z mięśniem piwnym i szpanem emigranta... musiał mieć chyba z tego niezły ubaw przy kręceniu, zwłaszcza po niejakich doświadczeniach na własnej skórze z pobytem we Francji i powrotem stamtąż. Kwintesencja pierdoły życiowej (w realu poszło jednak sprawniej na szczęście). O ile jego role steranych dziadków budzą we mnie bunt, o tyle tutaj świadomie wszedł w naiwniaka, i moim zdaniem wyszło idealnie.

TangoAndWaltz

[Gwoli uzupełnienia - steranych dziadków w kinie polskim; jeśli grał jakichś tego typu w kinie francuskim, to należą te filmy do tej części, która akurat jest nieosiągalna dla mnie z racji roku produkcji i nie za dużej popularności na serwisach. Te produkcje francuskie, które znalazłam, były ok - zero steranych.]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones