PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6732}

Dzieciaki

Kids
6,7 21 721
ocen
6,7 10 1 21721
6,9 17
ocen krytyków
Dzieciaki
powrót do forum filmu Dzieciaki

kwiat młodzieży

ocenił(a) film na 6

głośny obraz Larry'ego Clarka, który w momencie swej premiery wywołał niemałe poruszenie dziś już może nie budzi takich emocji, ale wciąż daje do myślenia. przede wszystkim ten obraz życia nowojorskiej młodzieży, dla której życie kręci się wokół przygodnego seksu i balang zrealizowany został w bardzo realistyczny sposób. dużą zasługę mają w tym młodzi odtwórcy, praktycznie sami naturszczycy, ale także reportażowy styl z jakim ta historia została przedstawiona. nie przepadam za tego typu narracją, ale tutaj sprawdza się ona w pełni. stąd też - choć sam film jako taki średnio przypadł mi do gustu, to nie potrafię mu jednocześnie odmówić pewnej mocy i siły oddziaływania. dobry pomysł, nad wyraz zręcznie rozpisany scenariusz - warto się zapoznać, choć nie jest to kino, które ma zachwycać formą, a już tym bardziej zaskarbiać sobie sympatię widza. zadanie nadrzędne: ku refleksji. niektórym może się przyda...

ocenił(a) film na 7
Caligula

Znam ten film mniej więcej z czasów jego polskiej premiery, czyli obejrzałem go mniej więcej na bieżąco, będąc mniej więcej w wieku tytułowych bohaterów i z tego, co pamiętam zrobił na mnie wtedy duże wrażenie. Z jednej strony szokował naturalizmem i brutalnością.
Z drugiej całkowitą wolnością i anarchią, z jaką snuły się te dzieciaki po mieście. Wtedy wydawało mi się to przesadzone, w sensie, że wcale nie jest tak źle z młodzieżą. Dziś, jako dorosły człowiek, wiem, żeautor miał całkowitą rację - tak właśnie wygląda to pokolenie obecnie. Łatwa kasa, seks, balangi, alkohol i narkotyki to ich norma. Zero norm moralnych, zero mózgu. Film przygnębiający i proroczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones