PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 922
oceny
7,7 10 1 148922
8,4 44
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

Niesamowite! Genialne!

ocenił(a) film na 10

Pamiętam, że po wyjściu z kina bardzo podobały mi się "The Ninth Gates". Wciągające, acz powolne budowanie napięcia, przepiękna Sintra, flegmatyczny Dean Corso jeżdżący wszędzie taksówkami, charakterystyczna muzyka w tle, ciekawe zakończenie. W drodze powrotnej do domu, przez długi czas dyskutowaliśmy z bratem na temat dobra i zła. Ale po chwili skontrowałem ten obraz wlaśnie z "Rosemary's Baby" i niemal natychmiast ów czar prysł.
Nie było w tym filmie tego czegoś, czego w przeciwieństwie do "Dziecka..." było pod dostatkiem. Przerażającego klimatu grozy od pierwszych minut filmu. W filmie z '69 wystarczyło by strach ogarnął mnie jak tylko kamera pokazała to bezbronne małżeństwo i tą STRASZLIWA KAMIENICĘ (tym bardziej, że z zewn ątrz była taka niczym się nie wyróżniająca). A później już tylko strach przybierał na sile, raz był taki namacalny (te oczy szatana gwałcącego Mary), drugi raz wręcz odwrotnie (rękawiczka, klocki). I tak bez przerwy aż do finału z kołysanką Krzysztofa Komedy na myśl którego do tej pory przechodzą mnie ciarki.
I znowu pytanie, które coraz to częściej sobie zadaje: dlaczego???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones