PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=401083}

Dzielnica Lakeview

Lakeview Terrace
6,5 17 407
ocen
6,5 10 1 17407
6,9 7
ocen krytyków
Dzielnica Lakeview
powrót do forum filmu Dzielnica Lakeview

Ten człowiek po prostu nie umie źle zagrać. Jest tak charyzmatyczny, ma tak niesamowitą mimikę i głos, to po prostu sama radość jak można to oglądać. Tutaj oczywiście sprostał swojemu zadaniu w stu procentach. Rola lekko psychopatycznego, doświadczonego przez życie policjanta wyszła mu tutaj świetnie, naprawdę genialnie. Choć inni aktorzy przy nim bledną to on sam sprawił, że film oglądało mi się rewelacyjnie.

Co do samego filmu: temat oczywiście nie jest nowy (rasizm), ale przedstawiony został całkiem zgrabnie. Podobała mi się nawet muzyka, choć nie wysuwa się tu na pierwszy plan. Narastający konflikt pomiędzy małżeństwem a policjantem był został pokazany bardzo poprawnie. Ogólnie nie mogę się do niczego przyczepić, może zakończenie mogłoby być nieco lepsze, wydaje mi się trochę niezrozumiałe, bezzasadne, zarówno ze strony Chrisa jak i Abela (o czym nie będę się tutaj szerzej rozwodzić).

I na koniec mała uwaga. Przeczytałem w wielu miejscach, że Jackson gra tutaj rasistę (nawet w recenzji autor tak napisał). Nie wydaje mi się to prawdą. Przecież jako policjant ma on kumpli ze wszystkich ras, na początku filmu rozmawia sobie jak dobry znajomy z przedstawicielem rasy żółtej, jego partnerem patrolowym jest przedstawiciel rasy białej. Tutaj chodzi zupełni o co innego - nie o nietolerancję Abela wobec innych ras, ale o nietolerancję wobec związków rasy czarnej z białą, która po prostu wynika z przeszłości głównego bohatera (SPOILER - okoliczności śmierci jego żony), a nie z ugruntowanej ideologii...

Dla mnie ten film zasługuje na 8/10, aż dziwne, że nigdy o nim nie słyszałem i trafiłem na niego przez przypadek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones