PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 854
oceny
7,3 10 1 17854
5,8 8
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

Cyt.za fragmentami z filmu:
"To nie jest opowieść o odważnych czynach.
To kawałek z życia dwóch osób, z okresu
gdy razem kroczyli po tej samej ścieżce.
Osób mających te same aspiracje i marzenia.
Czy to co zobaczyliśmy było zbyt ograniczone, zbyt częściowe,
zbyt pobieżne?
Czy nasze wnioski były zbyt dosłowne?
Być może..."
Przytaczam dobrze znane wszystkim tym, ktorzy obejrzeli film słowa... motta, zaczynające /tu niczym inwokacja z mickiwiczowskiego dzieła-bez urazy dla filmu oczywiście/ oraz kończące opowieść Ernesto.... Ernesto Che Guevary, zwanego przez przyjaciela Fuserem!
Walter Salles-reżyser filmu- opowiada nam historię w bardzo prosty, zrozumialy,a także niesamowicie barwny i przepiękny sposób. Jednakże to nie jest biografia, żaden film w stylu hollywood, ani komedyjka, czy coś w tym rodzaju! Moim zdaniem ten film zalicza sie do kompilacji wszystkich najszlachetniejszych gatunków filmowych ostatnich lat-np. wyżej wspomnainy biograficzny, dokumantalny/obrazuje prawdziwe oblicze południowo-amerykańskiego świata,jakże nieznanego europejczykom/,obyczajowy, sensacyjny,a nawet-ośmiele się stwierdzić-lekko romansidłowaty. I o to tu właśnie chodzi!
Ale to nie wszystko! Bowiem przede wszystkim ogromny plus i zdania uznania za sposób rozbudowania akcji, także obsadę/jak zawsze świetna gra aktorska Bernal'a-i nie tylko jego/, świetnie wykadrowane zdjęcia/momentami kojarzą mi się z Baraką Ron'a Fricke'a/,extra jazdy kamery no i oczywiśice idea samego filmu... którą pozostawiam każdemu do osobistego odczytu.
Film właśnie jak nie bez powodu przytoczone na wstępie motto, o odwiecznych wartościach ludzkości i niedoskonałościach tego świata idących jak to w naturze w parze z radością i urokami istnienia ;]-jakże wiele musi człowiek zobaczyć by zobaczyć tak niewiele!

niesprawiedliwość obok piękna, przyjaźń razem z miłóścią, namiętność i erotyzm, zabawa i szaleństwo, a także taniec i muzyka.... ogółem niespełna dwie godziny zainwestowane w prześwietna zabawe!!!
BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

depeszszsz

Zgadzam się z tymi słowami. Jestem pod wielkim wrażeniem tego filmu. Kawał dobrej roboty. Polecam.

ocenił(a) film na 10
PaulaPaula

dzięki za odpowiedź!
ja też jestem pod ogromnym wrażeniem, zbyt dużo by pisać, dlatego ten film po prostu trzeba zobaczyć!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones