PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107858}

Dzienniki motocyklowe

Diarios de motocicleta
7,3 17 844
oceny
7,3 10 1 17844
5,8 8
ocen krytyków
Dzienniki motocyklowe
powrót do forum filmu Dzienniki motocyklowe

po prostu świetny

ocenił(a) film na 9

film zrobił na mnie wielkie wrażenie może dlatego że jestem w podobnym wieku co główny bohater i marzę o podobnej podróży, szczególnie po Ameryce Południowej.wiem że che guevara nie był w późniejszych czasach aniołkiem ale to mnie mało obchodzi.po prostu myślę że większość młodych ludzi marzy o podobnej podróży która zmieni nas na zawsze i która w pewien sposób ukształtuję naszą osobowość.do tego świetna muzyka, piękne widoki i dużo wzruszających momentów.polecam

ocenił(a) film na 8
lechu1017

oj wielu młodych ludzi marzy. jak sie ogląda takie filmy to aż zal potem wracac do życia w tak dużym stopniu pozbawionego wolności, a przynajmniej tego jej rodzaju a którym opowiada ten film. (w całości pomijam fakt kim stał sie w przyszlosci che guevara) :)

ocenił(a) film na 8
lechu1017

Tak, film jest świetny, choć z poczatku nie zapowiadał się naciekawiej.
W późniejszych częściach, zwłaszcza wtedy gdy bohaterowie są w koloni tredowatych pozwalał mi ujrzeć to o czym często zapominam i to co chcę widzieć w życiu. Jego codzienność, banalną niebanalność, ideały które są tylko pragnieniem bez znaczenia...Ech, piękny. Polecam.

pzdr;]

ocenił(a) film na 10
lechu1017

Nic, tylko się podpisać obiema rękami pod twoją wypowiedzią. Też marzę o podróży po Ameryce Południowej i mam nadzieję, że pewnego dnia wystarczy mi odwagi, żeby to marzenie zrealizować. Dla mnie bohaterem tego filmu był właśnie ten kontynent, ludzie tam mieszkający. Salles pokazał to w tak prawdziwy i naturalny sposób, że po prostu nie można się nie zakochać w tej kulturze. Kocham ten film, jest dla mnie jednym z najważniejszych, jakie oglądałam w życiu.

ocenił(a) film na 10
lechu1017

racja, mnie ten film także inspiruje, powoduje, że od razu zaczynam marzyć i mam ochotę naprawdę żyć taką pełnią życia, być wolnym, przejechac wszerż i wzdłuż jakis mało cywalizowany kontynent, wiatr w włosach itd. totalny nonkonformizm

lechu1017

mi takze marzy sie taka podroz przed siebie w nieznane aby poznac siebie, a takze aby sie jakos ukierunkowac ... mysle ze taka podroz to doskonala okazja aby siebie poznac swoje slabosci a takze mocne strony ... mam nadzieje ze kiedys za kilka lat a moze i nawet niedlugo bede miala okazje i odwage do takiej podrozy i wiem ze tak jak chce guevara poznam wlasne JA .. . podpisuje sie pod twoim komentarzem ...

ocenił(a) film na 9
mailena

O co wam chodzi z tym, że Che Guevara potem "nie był aniołkiem", albo "pomijam przyszłość Ernesto". Czy według Was potem się sprzeniewierzył swoim ideaołom? został faszystą, a może właścicielem Microsoftu? Pewnie sugerujecie się tylko jednym hasłem- komunista, tak? to Was tak razi ignoranci?

Coyote001

Ze niby dlatego ze komunista?... nie, nie dlatego..."

"Che wydał rozkaz egzekucji przez rozstrzelanie prawie kilku tysięcy ludzi. Później rozsmakował się w osobistym wykonywaniu brudnej roboty i często sam uśmiercał ludzi strzałem z pistoletu, z bliskiej odległości." -> dlatego

do tego za obozy koncentracyjne ktore zakladal, za zabijanie dzieci (swiadkowie opisywali jak zabil strzalem w glowe 12 letniego chlopca WALCZACEGO po JEGO stronie z partyzantami za to ze ukradl cos do jedzenia), w pozniejszym czasie juz mu nie sprawialo roznicy czy zabija ludzi stojacych po jednej czy po drugiej stronie...

Moze na poczatku jego idealy moze mozna i bylo popierac ale z czasem sam sie w tym wszystkim zatracil... tu juz nie mozemy mowic o celu i o srodkach prowadzacych do celu... zabjanie w walce moglbym zrozumiec... zabijanie z zimna krwia bezbronnych ludzi NIE!

użytkownik usunięty
RocknRoll

Pierwsze słyszę że "zabil strzalem w glowe 12 letniego chlopca WALCZACEGO po JEGO stronie z partyzantami za to ze ukradl cos do jedzenia" . Pewnie lepiej by było tak jak za rządów Batisty kiedy 80% ziem Kuby należało do zagranicznych firm ( chłopi głodowali bo nie posiadali własnych ziem i mogli pracowali sezonowo ) a aMERYKANIE mieli na tej wyspie dyskotekę i tani burdel.

ocenił(a) film na 10
RocknRoll

Pierwsze slysze, gdzie to wyczytales? moze jakis odnosnik? Tak sobie cos nabazgrac kazdy moze...

Debesciak

Post ten naskrobałem 5 lat temu... żebym to ja pamiętał, co wtedy czytałem :-) Ale tak na szybko znalazłem potwierdzenie tego zdania na stronie: http://www.polskieradio.pl/39/247/Artykul/168404,Che-Guevara-idol-z-piekla-rodem

"W "Czarnej księdze komunizmu" Pascal Fontanie przywołuje relacje świadków, którzy wspominają jak argentyński partyzant, podczas walk o przejęcie władzy na Kubie, zamordował kilkunastoletniego chłopca za to, że ten ukradł porcję jedzenia. Ofiara należała do jednego z podległych mu oddziałów. "

ocenił(a) film na 10
RocknRoll

Coz, ja przeczytałem 3 książki na temat Che plus jego dzienniki i pierwsze słyszę o takiej sytuacji. Oczywiście w oddziale Che wykonywane były egzekucje, ale np. na zdrajcach(kolaborujących z oddziałami Battisty), czy bumelantach, którzy napadli potem na okolicznych wieśniaków. Wszystko do przeczytania np. w książce Jeana Cormiera o tytule Che Guevara.
El Commendante był morderca, gdyz byl zolnierzem i zabijal ludzi na wojnie tak samo jak i kazdy inny żołnierz. Nikt przeciez nie jedzie na wojne grac w misie patysie.

Co do artykułu i jego autora jest dla mnie niewiarygodny. W artykule, ktory podales jest taki tekst:

"Przykładów oddawania mu hołdu dostarcza także kino. "Dzienniki motocyklowe” Roberta Redforda, spotkały się z owacjami na stojąco, na przedpremierowym pokazie dla kinowej śmietanki zebranej na festiwalu w Sundance. Hagiograficzny zapis podróży motocyklowej młodego Che stał się dla młodego pokolenia filmem kultowym, mimo że stanowi on jawne zakłamanie prawdy historycznej. "

Po pierwsze autor nie zna nawet rezysera filmu(Redford?), po drugie: widziales gdzie tu jakies zaklamanie prawdy historycznej?
Poza tym autor nie podal zadnych zrodel swoich rewelacji, nie ma zadnej notki na jego temat, takze na stronach Gazety Polskiej ,gdzie rowniez pisze(bo nie sadze, zeby to byla inna osoba):
http://www.gazetapolska.pl/autor/petar-petrovic

Jezli zas chodzi o Czarna księge komunizmu, to nie mialem okazji jej przeczytac jakkolwiek wiek, ze opinie o tej ksiazce sa bardzo zroznicowane:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Czarna_ksi%C4%99ga_komunizmu#Kontrowersje_wok.C3.B3 .C5.82_ksi.C4.85.C5.BCki

Mozesz nie lubic tej postaci, Twoje prawo, ale taki tekst bez podawania zrodel moze wysmazyc kazdy(odwolanie sie do jednej konkretnej ksiazki to troche za malo), ponadto chcialbym zauwazyc, ze Che byl obiektem wielkiej nagonki ze strony CIA, ktora zabila go bez procesu i notorycznie stawiala w niejasnym swietle fabrykujac rozne bzdury na jego temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones