PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627357}
6,3 3 411
ocen
6,3 10 1 3411
Dziewczyńskie porachunki
powrót do forum filmu Dziewczyńskie porachunki

Dość surowy wymiar sprawiedliwości widzę tam jest :) Z tego co pamiętam dziewczyny zostały też oskarżone o uprowadzenie i nie pamiętam czy to właśnie za ten zarzut groziło im dożywocie ale tak czy siak to absurd bo uprowadzenie w polskim KK chyba nawet 3 lat pozbawienia wolności nie przekracza ! Trochę przesadzone...
A dwa, trochę mnie wkurzała postawa głównej bohaterki i jej "moralności" co do oprawców. To ,że sie tak z nimi patyczkowała i sądziła ,że wymierzając im surową karę przez sąd będzie taka sama jak one... Jak dla mnie ona tak trochę chciała im sie "przypodobać" nawet po tym co one jej zrobiły prosząc o najłagodniejszy wymiar kary nie myśląc ,że te dziewczyny dostając za mało mogą potem skrzywdzić znowu kogoś tylko na siłę chciała "być w porządku wobec strach kumpel". Normalny człowiek raczej by sie nie patyczkował z tymi szczeniarami.

ocenił(a) film na 9
Bourjois

Uwierz mi, że polskie prawo bardzo różni się od amerykańskiego. Tam za najmniejsze przewinienie są ogromne kary, a to co dziewczyny zrobiły głównej bohaterce raczej do "najmniejszych" nie należy. ;)

ocenił(a) film na 5
Karoska

Nie muszę Ci wierzyć lub nie bo wiem to sama ,że prawo w USA jest surowsze i opiera się na całkiem innym systemie. Ale nie zmienia to faktu ,że dożywocie za pobicie to przegięcie ;) Nie zrozum mnie źle. Nie ,żebym broniła tych dziewczyn ale wyobraź sobie siebie ,że miałabyś z kimś na pieńku , emocje poszły by górą , doszło by do bójki , ty bys sie okazała silniejsza i nieumyślnie uszkodziła drugiej dziewczynie coś tam i idziesz do paki na całe życie jakbyś była seryjnym zabójcą mordującym z premedytacją i chowającą swoje ofiary w beczkach :P
A za drugiej strony uważam ,że wyroki jakie dziewczyny dostały ostatecznie zaś były za łagodne.

ocenił(a) film na 7
Bourjois

Bourjois te beczki to wziąłeś z filmu Megan is Missing ;p ?

Bourjois

Ale żadne prawo tak nie działa.
To nie tak,że pobijesz i dostajesz określony wymiar kary. Pod uwagę bierze się różne czynniki między innymi to,czy osoba była wcześniej karana,analizuje się także dokładnie całą sytuację.
Za bójkę w afekcie,w której udział miały dwie strony nikt nie dostałby maksymalnego wymiaru kary,bo istnieje coś takiego jak działanie w afekcie,czyli te emocje,o których piszesz.
Natomiast działanie tych dziewczyn było zaplanowane,one zrobiłby to z zimną krwią,a nie w przypływie emocji.

Bourjois

Dożywocie było za uprowadzenie, a nie za pobicie.

ocenił(a) film na 9
Bourjois

Fakt moim zdaniem wyrok był za mały , należało im się przynajmniej odsiadka 3-4 letnia za kratami przynajmniej Christy i Alexie.

ocenił(a) film na 7
nicolas39

Popieram.
Zdziczenie świata... W Polsce jest to samo... Nie jesteś "kul" jesteś "obcy", czy TAK? ;-)
Picie, palenie, seks, kłamstwa... To jest teraźniejsza młodzież doby Woodstock

andpol

oczywiście że NIE. To tylko tv, ona kreuje rzeczywistość.

ocenił(a) film na 7
bumbleble

Pewnie TAK - TV (pośrednio, częściowo), a rówieśnicy (!!!) - moim zdaniem - to główny wzorzec dorastającej młodzieży ....

Bourjois

widzisz jak wolność jest cenna w wolnym kraju ? Pobicie to nic ale uprowadzenie pozbawienie kogoś wolności bez jego zgody dożywocie i tak powinno być wszędzie na świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones