PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627357}
6,3 3 411
ocen
6,3 10 1 3411
Dziewczyńskie porachunki
powrót do forum filmu Dziewczyńskie porachunki

Film oglądałam dwa razy, raz z rodziną, a drugi raz ostatnio z przyjaciółką. Za każdym razem był w miarę ciekawy do połowy, a od wyjścia na jaw tego pobicia był nudny i wkurzający. Główna bohaterka chroniąca swoje "przyjaciółki" które uszkodziły jej wzrok i słuch, niechcąca by wylądowały za kratkami i tłumaczenie jej przez pół godziny jak nie więcej, że ona jest ofiarą, a one są złe. No litości, z tego co pamiętam, to miała 16 lat, a nie 10, tak? Poza tym chyba nawet dziesięciolatka byłaby mniej naiwna. Zresztą, w tym filmie ogólnie było tyle naiwności, że aż mi żyłka skacze! Oczernianie kogoś na publicznym profilu swojej przyjaciółki z podaniem imienia i nazwiska osoby, którą się krytykuje i nieusunięcie tego, gdy zmienia się o oczernianej osobie zdanie (choć mnie osobiście takie słowa by nie uraziły)... Do tego główna głupota, krytykowana na forum przez wielu - wyrok. Jego wysokość to chyba jakiś żart, a ta przemowa mamuśki do oprawczyń - żenada. Czy żądanie kary odpowiedniej wobec przestępstwa to "zniżanie się do poziomu oprawców"? Ktoś tu chyba nie wiedział, czym jest SPRAWIEDLIWOŚĆ. I te miny oskarżonych dziewczyn po pięknej mowie matki głównej bohaterki, mówiące "O rany, rzeczywiście jesteśmy jeszcze małymi dziewczynkami i mamy całe życie przed sobą, chyba rzeczywiście nie powinnyśmy jej pobić, bo to złe i mogłyśmy zmarnować swoją przyszłość..." Nawet najbardziej agresywna blondyna (niestety, nie pamiętam jej imienia) doznała nagle olśnienia, pewnie po wszystkim zaprowadziła koleżanki do kościoła wraz z Alexą i dostały grupowego objawienia. Szkoda, że nie pokazali tego w filmie - Chrystus i one, idealnie pasowałoby do umoralniającego finału. Może niektórzy to kupują, ja nie.

BlueChocolate

Ale krytykujesz film czy sytuację, bo chyba ci umknęło, że film jest oparty na faktach? Nie wiem, czy wiesz, ale w życiu nie zawsze postępujemy zgodnie z logiką - w grę wchodzą różne reakcje psychologiczne. Co do dziewczyn - ich zachowanie w sądzie znakomicie oddaje całokształt ich charakteru - wśród rówieśników zgrywają silne i pewne siebie, ale w obliczu kary sikają w majtki ze strachu. Zresztą nie ma się co dziwić, skoro groziło im dożywocie. Dziewczyna będąca ofiarą nie chciała dla nich takiej kary nie ze względu na to, że je kochała, ale dlatego, że chciała zakończyć tę sprawę. Sama dla siebie. Gdyby dostały dożywocie lub - powiedzmy - 25 lat, obciążyłoby to ją na całe życie. Nie miałaś kiedyś takiego uczucia, że lepiej komuś odpuścić, wybaczyć, i mieć spokojny umysł, niż mścić się i nienawidzić? Cóż... takie zrozumienie przychodzi z pewnym poziomem emocjonalnym.

ocenił(a) film na 4
scady

Poziomem emocjonalnym ? Nie oszukujmy się, ten film nie jest przeznaczony dla nie wiadomo jak dojrzałych odbiorców, tylko dla nastolatek, ku przestrodze. I to, niestety, bardzo widać, tak jakby nie dało się zrobić dobrego filmu, który czegoś uczy. Historia jest oparta na faktach i doskonale o tym wiem, nie znaczy to jednak, że każdy szczegół i reakcja jest taka sama. Ja krytykuję to, co nie pasuje mi w filmie - wyrażam własne zdanie.

scady

Sorry ale Ty chyba nie do końca wiesz o czym mówisz....
Wybaczyć i zapomnieć to można koleżance,która raz obgadywała nas za plecami,a nie paru s*kom,które znęcają się nad Tobą.
Od dziecka zmagam się z przemocą rówieśniczą,na każdym etapie życia,gdzie musiałam obcować z rówieśnikami (szkoła,ulica,miasto) przez to,że jestem niska i niezbyt urodziwa. I powiem Ci szczerze,że gdyby teraz ktoś zaproponował mi wyłapanie wszystkich,którzy mnie gnębili i wymierzenie im kary to bez zastanowienia zgodziłabym się.
Dziewczyna w filmie była właśnie niedojrzała.
Ten jak to nazwałaś "poziom emocjonalny" skłania ludzi do szukania sprawiedliwości i racjonalnego myślenia.
Współpracują tylko osoby ze syndromem sztokholmskim. Normalna osoba,nawet jeżeli nie czuje gniewu to wie,że takie zachowanie trzeba tępić,bo jak nie ona to gówniary zaraz się przerzucą na kogoś innego lub wgl. zmienią kurs i zaczną zachowywać się jeszcze bardziej patologicznie. Takich rzeczy nie wolno zostawiać,broń Boże !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones