PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=856}

Dziewczyna na moście

La fille sur le pont
7,6 3 583
oceny
7,6 10 1 3583
Dziewczyna na moście
powrót do forum filmu Dziewczyna na moście

i to jest zastanawiajac, bo film jest genialny, otrzymal kilka nagrod i to dosc prestizowych, a mimo to popularnosci wielkiej jakos nie zdobyl.
No ale nie jest to hollywodzka produkcja, marna promocja - choc znani aktorzy - i w taki sposob najbardziej wartosciowe filmy, gina gdzies w nawalnicy hollywodzkiego chlamu.
Smutne to, ale ciesze sie, ze przypadkiem udalo mi sie zobaczyc ten film.
A scena z rzucaniem nozami, to arcydzielo scen erotycznych i jak widac wcale nie sa niezbedne wydumane akty kopulacji.

ocenił(a) film na 10
smetan

W pelni zgadzam sie z Toba. Tez przypadkowo trafilam na ten film i od pierwszej minuty do konca nie pozwolil mi sie oderwac od ekranu. Ja takze uznalam scene z nozami za jedna z najbardziej przejmujacych scen milosnych w kinie i scena tuz przed nia - kiedy stoja po przeciwnych stronach ekranu, pomiedzy nimi tory itp. Widzialm ten film jakies cztery lata temu a obrazy mam w glowie do dzisiaj..

ocenił(a) film na 10
Rita_2

zgadzam się z Wami, film zapiera dech w piersiach, skłania do myślenia;)
podoba mi się metaforycznie pokazane szczęście dwojga ludzi, po prostu genialny;
do tego dochodzą jeszcze świetni aktorzy, zdjęcia czarno-białe i ścieżka dźwiękowa;
nic dodać nic ująć - chyba obejrzę jeszcze raz;)

smetan

W Polsce wiele naprawdę dobrych, zagranicznych produkcji jest nieznanych. Wszystko to za sprawą lekkich, pustych, nieznaczących filmów. Produkcje przy których trzeba wytężać umysł i utożsamiać się z bohaterami, doświadczać wyższych uczuć są odrzucane przez liczną publikę. Filmy te nie mają również tak wielkiej reklamy i nie robią takiego hałasu przed swą premierą, jak "dzieła" hollywood.

Filmy takie jak "Dziewczyna na moście" bronią się same sobą. Tutaj nie potrzeba wydumanej reklamy, wystarczy zobaczyć pierwsze minuty filmu i już wiesz, że zapadnie w pamięć, zmusi do myślenia. Głośna promocja jest dla słabych filmów, które muszą zwrócić uwagę w jakikolwiek sposób.

Nadal jednak nie rozumiem jak to możliwe, że tyle dzieł utknęło poza granicami naszego kraju i trzeba wygrzebywać je, niczym "ulubione pamiątki z dzieciństwa wrzucone kiedyś do starej skrzyni". Jeszcze wiele filmów przyjdzie nam w życiu odkrywać, gdyż odeszły w zapomnienie lub w ogóle o nich nie słyszano. To przykre.

ocenił(a) film na 9
smetan

zgadzam się, film według mnie jest porostu genialny, aktorzy świetni. Ale spójrzmy prawdzie w oczy w kinach jest trudno obejrzeć coś takiego, to nie są filmy nagłaśniane i dobrze wypromowane, przynajmniej u nas, jeśli już leci coś nie hollywoodzkiego to w telewizji o naprawdę dziwacznych porach, a w kinach trudno spotkać, ja mieszam w małej miejscowości więc o kinie nie ma mowy. No cóż nic się na to nie poradzi.

ocenił(a) film na 7
smetan

Scena z nożami, fakt - genialna. Ogólnie, nie bez zachwytu, trochę przekombinowany.

ocenił(a) film na 7
smetan

ciekawy film, muzyka genialna, ale adele troche przeresowana mi sie wydaje, czegos brakuje.

ocenił(a) film na 10
kaczkobanan

Ten film jest genialny. Oglądałam go z milion razy tak mi się podoba:)))

ocenił(a) film na 9
kaczkobanan

Jak w filmie - " Szczęście jest tym czego nie mamy:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones