PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 522
oceny
7,1 10 1 87522
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Moźe ktoś czytał książkę, na której opiera się film? Jestem ciekaw, czy w tym przypadku powieść
góruje nad filmem (jak to się najczęściej zdarza), a moźe adaptacja dorównała pierwowzorowi (albo i
przewyższyła go)? Pytam, bo nie wiem, czy obejrzeć film, czy moze najpierw wziąć się za powieść i
zostawić sobie ekranizację na deser...

ocenił(a) film na 9
Kofimejker

Ja czytałam :D
W porównaniu książki i filmu to książka lepsza. We filmie jest słaby konieć :-)

ocenił(a) film na 10
Kofimejker

Czytałam. Uważam, że jedno i drugie jest bardzo dobre, ale polecałabym najpierw powieść. Wtedy nie trzeba się tak kurczowo trzymać fabuły przy oglądaniu. A film jest z gatunku takich, w których garnek na ścianie ma znaczenie, i dobrze poddać się atmosferze, zamiast kombinować kto z kim i po co.

ocenił(a) film na 10
TangoAndWaltz

przeczytałam PO seansie - podobnie jak w przypadku DRUŻYNY PIERŚCIENIA - i nie żałuję - mała ale interesująca książka - :)

ocenił(a) film na 3
Kofimejker

według mnie kolejny film, który jest znacznie gorszy od książki. W książce bardziej zrozumiałe są rozterki głównej bohaterki, lepiej jest wyjaśniona jej sytuacja. Zabrakło wielu wątków. Przeczytałam książkę, zaraz potem obejrzałam film i się zawiodłam. Bo ten film nie przeniósł mnie w magiczny świat książki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones