PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 524
oceny
7,1 10 1 87524
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Obraz naturalistyczny, sprawia wrażenie spokojnego, jednak spokój ten burzy cudowna muzyka oraz powietrze przepełnione emocjami bohaterów. Piękna scenografia, kostiumy i światło. Podczas filmu czuję się jakbym patrzyła na jeden z obrazów Vermeera z tą różnicą, że tutaj postacie się ruszają. Jedna z lepszych ról Scarlett Johansson. Moment, w którym dziewczyna zostaje wygnana z domu artysty przez jego żonę - służąca, a idzie jak królowa i jeszcze to spojrzenie - mistrzostwo! Na uwagę zasługuje postać majestatycznej matki Vermeera, w tej roli Judy Parfitt.

ocenił(a) film na 7
melpomene_fw

"(...) sprawia wrażenie spokojnego, jednak spokój ten burzy cudowna muzyka oraz powietrze przepełnione emocjami bohaterów" Otóż to! Kiedy oglądałam film po raz pierwszy, byłam jeszcze mała i nie rozumiałam co się dzieje, ale wyczuwałam, że spokój jest tylko pozorny. Oglądając to drugi raz sama się sobie dziwiłam, że nie zauważyłam wcześniej tego wyraźnego napięcia między dwójką głównych bohaterów. Scena przekłuwania ucha nabrała innego znaczenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones