PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 548
ocen
7,1 10 1 87548
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Witam. Zamierzam przygarnąć zarówno ten film jak i powieść o Dziewczynie z perłą do mojej bibliografii do prezentacji maturalnej o nazwie tytułu tematu. :) Czy moglibyście polecić mi jeszcze coś interesującego (niekoniecznie film, może współczesną powieść, piosenkę), której inspiracją był właśnie obraz malarski.
Zastanawiałam się jeszcze nad odwołaniem do filmu Seraphine - malarki-samouka, która została dostrzeżona przypadkowo przez krytyka. Przedtem zajmowała się wyłącznie gospodarstwem, w wolnym czasie samodzielnie malowała i sporządzała farby. Tworzyła motywy natury - kwiaty, owoce, liście. Film bardzo przypadł mi do gustu lecz zastanawiam się, czy rzeczywiście można to zawrzeć gdyż jest to jej biografia. Co prawda dzieła zostały pokazane, ale akcja nie skupia się głównie wokół obrazów, lecz bardziej na jej życiu, procesie tworzenia, tak więc czy mogę śmiało podać ten przykład by omówić zagadnienie?
Macie jeszcze jakieś propozycje? dziękuję z góry za pomoc.

reniferra

Aha, zamierzam jeszcze wspomnieć o piosence Viva La Vida - Coldplay , której piosenka odnośi się ewidentnie do obrazu "Wolność wiodąca lud na barykady" Eugene Declaroix :)

ocenił(a) film na 8
reniferra

z piosenek to bym polecił coś z repertuaru Gintrowski, Kaczmarski, Łapiński np. "Wigilia na Syberii" albo "Samosierra", Kilka ich kawałków jest na podstawie obrazów a te wymienione przeze mnie według mnie znakomicie oddają namalowane sceny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones