PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 556
ocen
7,1 10 1 87556
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

Otóż dziewczyna na obrazie była SZCZĘŚLIWA I UŚMIECHNIETA, a tu mamy do czynienia z typowym dramatem, że jak XVII, to syf, kiła i mogiła, bogacie leją i wykorzytują biednych itd, tylko po to, żeby był z tego bombowy film:)

annowak11

Normalnie uśmiech od ucha do ucha :)
http://www.essentialvermeer.com/catalogue/intractv/gwape.jpg

ocenił(a) film na 9
annowak11

Puk, puk. Okulista?

Obejrzyj obraz. Potem inne obrazy Vermeera. Potem jeszcze raz - najlepiej w Hadze - obraz. Potem film. W okularach :)

Ocena jak ocena. Ja dałam 9. Może dlatego, że nie szukałam prawdy?

ocenił(a) film na 10
annowak11

A co ma piernik do wiatraka, nawet jeśli?? obraz to nie zdjęcie walnięte z zaskoczenia. I chyba ci się coś z Damą z łasiczką pop,,,,,ieliło....

ocenił(a) film na 8
annowak11

Zdecydowanie nie dorosłeś do tego filmu...

ocenił(a) film na 8
uwieziona

*łaś. A o sztuce tez się lepiej nie wypowiadać, jak się na Niej nie zna...

ocenił(a) film na 7
annowak11

To, co napisała autorka tematu jest niedorzeczne... "a tu mamy do czynienia z typowym dramatem, że jak XVII, to syf, kiła i mogiła, bogacie leją i wykorzytują biednych itd". Chciałam Ci powiedzieć, że tamte czasy właśnie TAK wyglądały. Wszędzie widać ścieki, brud, zarazki i tak właśnie wtedy ludzie żyli- w syfie. Dziewczyna z obrazu jest uśmiechnięta? Powiedziałabym że raczej rozmarzona, zaciekawiona...

annowak11

Postać na obrazie Vermeera nie jest szczęśliwa! Ani nawet uśmiechnięta. Jak patrzy się na ten obraz wyczuwa się niepokój, pewną zagadkę, jej spojrzenie jest intrygujące, melancholiczne. Ona przypatruje się ze smutkiem światu...

ocenił(a) film na 7
annowak11

Ten film nakręcono na podstawie książki a nie obrazu

Jeśli taki z Ciebie poszukiwacz prawdy to chyba żaden film Ci się nie podoba. Termin fikcja Ci coś mówi?
Chyba żaden film nie jest 100% prawdą. Ma być prawdopodobny a nie prawdziwy w każdym calu

zgadzam się z postem katriny

I jeszcze jedno. Największym atutem nie był scenariusz tylko artystyczne jego ukazanie. Za ujęcia mają u mnie wielki plus. Dobre kino to nie tylko fabuła

ocenił(a) film na 7
merde

Dokładnie... :) Zresztą w tym przypadku fikcja jeszcze dodaje mu uroku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones