PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 557
ocen
7,1 10 1 87557
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą
ocenił(a) film na 9
AniaShirley

przeczytaj ksiazke

ocenił(a) film na 6
pati165

No to jak było? :) Książka lepsza? Bo film średnio mnie urzekł, nastawiałam się na cos więcej. Często powieści są lepsze niż ich adaptacje, więc chyba po nią sięgnę :)

ocenił(a) film na 8
AniaShirley

Artysta, a zwłaszcza wielki artysta ma tylko jedną ukochaną - SZTUKĘ.

ocenił(a) film na 10
EwaMonika

tak,ale coś chyba jednak było na rzeczy,musze przeczytać książkę:)

ocenił(a) film na 10
AniaShirley

Wydaje mi się, że ją kochał bo przecież na samym końcu dał jej te kolczyki z perłą...

ocenił(a) film na 5
melpomene_fw

Myślę, że dostała te kolczyki jako zapłatę za milczenie. Poza tym jego żona chyba już ich nie chciała.

ocenił(a) film na 10
olaka88

tyle zachodu dla głupiej służącej??? nie wierzę...pozatym jeśli dobrze pamiętam jego żona nie wiedziała o tym, że on te kolczyki dał służącej

ocenił(a) film na 5
melpomene_fw

Widziała, że ona te perły miała na sobie, w tej scenie gdy to odkryła wściekła się i oburzyła, przypuszczam, że kazała ją wyrzucić, oddać jej te perły żeby niczego nie rozpowiadała na mieście.

ocenił(a) film na 10
olaka88

Chodzi mi o ostatnią scenę w filmie kiedy ta gruba służąca przynosi jej te kolczyki do domu... ona jej wszystko opowiada i wydaje mi się, że nie jest do końca jak piszesz...

melpomene_fw

Jego żona wiedziała tylko, że on ją w tych kolczykach namalował. A ta ostatnia scena jest taka niedopowiedziana. Myślę, że specjalnie nie powiedzieli do końca dlaczego dostała te perły, bo teraz każdy może sobie wymyślić powód :) Uważam, że on dał jej kolczyki z miłości i to było takie jego pożegnanie z nią.

ocenił(a) film na 10
Kasjopeja69

No ja też tak uwazam.....:)

ocenił(a) film na 7
AniaShirley

Raczej był nią zafascynowany,choć ta akcja z zgubionym grzebykiem mogłaby sugerować coś innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones