PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36638}

Dziewczyna z perłą

Girl With a Pearl Earring
7,1 87 554
oceny
7,1 10 1 87554
7,4 14
ocen krytyków
Dziewczyna z perłą
powrót do forum filmu Dziewczyna z perłą

nie wiem jak wy, ale na tym filmie dosłownie czeka sie na jakieś seksualne wyładowanie, a tu nic i nic:D doprowadzić widza do takiego napięcia to prawdziwa sztuka:D a film? majstersztyk:D

ocenił(a) film na 10
czarownica_kat

Masz 100%ową rację ;)
Niby taki niepozorny film, ale jeśli ktoś uważnie ogląda to widzi się coś zupełnie innego ;)

ocenił(a) film na 8
J_BiN

tak! obejrzałam ten film parę lat temu i pierwsze co powiedziałam po jego obejrzeniu do koleżanki to: ' wiesz co? kupę było erotyzmu.'. Pierwszy raz się z czymś taki spotkałam, ale świetnie robota.

ulica_sezamkowa

No właśnie, też miałam takie odczucia. Chyba po prostu jesteśmy wszyscy w jakiś sposób "skażeni" filmami, w którym ktoś musi z kimś pójść do łóżka.
A tu tyle napięcia, piękna, spojrzeń, delikatnych dotyków... I nic.
Piękny film! :)

użytkownik usunięty
forever

Najciekawsze jest to, że przecież w "Dziewczynie" JEST scena erotyczna - Greet i rzeźnik, ale wbrew pozorm najbardziej rozerotyzowane są te fragmenty, gdzie nie widać ani skrawka ciała, jak hcocby przekuwanie ucha.

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

i to jest właśnie piękne. ten film jest to dla mnie wielka Sztuka, gdzie pokazane zostało zafascynowanie i szacunek dla drugiej osoby. Sztuka.

ocenił(a) film na 9
inga_aaa

Wszystkie te spojrzenia i delikatne obchodzenie się ze sobą przyciągają o wiele bardziej niż mocniejsze sceny w innych filmach.Zgadzam się-prawdziwa sztuka.

ocenił(a) film na 9
czarownica_kat

zgadzam się. Scena kiedy Griet zdejmuje kapturek, rozpuszcza włosy, a Vermeer obserwuje ją zza ściany... albo prosi by oblizała usta. "Jeszcze raz". "Jeszcze raz". Oglądając tę scenę zastanawiałam się ile jeszcze razy poprosi ją o to i aż sama przygryzłam usta ;) Tyle w tym napięcia, oczekiwania aż coś się wydarzy. Piękny film i piękne ukazanie emocji między dwojgiem zafascynowanych sobą ludzi. 9/10

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

Zgadzam sie, zgadzam sie, dobrze zrobione napiecie erotyczne miedzy glownymi bohaterami. Czlowiek czeka az zacznie sie jakas scena erotyczna a tu klops :P No i przy okazji para jednych z moich ulubionych aktorow.

ocenił(a) film na 10
sandrab

Również się ze wszystkimi zgadzam;) film cudowny, ale uważam, że w książce ta namiętność i "napięcie erotyczne" są lepiej przedstawione!

ocenił(a) film na 9
czarownica_kat

A najciekawsze że zauważyły ten fakt ( tego kipiącego erotyzmu ) tylko panie, no ..z jednym małym wyjątkiem ;)

ocenił(a) film na 8
mccat

bo my jesteśmy bardziej wrażliwe:P .

ocenił(a) film na 9
czarownica_kat

A czy ...da się to jakoś udowodnić ;)???????????????????

czarownica_kat

nie wiem czy jestem wrażliwa (ciężko oceniać samego siebie ) ale też się zgadzam, że film przesycony erotycznym napięciem między bohaterami ;)

ocenił(a) film na 8
attra

przepraszam za stylistyczny błąd w pierwszym wątku, ale to chyba było spowodowane emocjami po obejrzeniu filmu:p Aha, będzie 29.11 na jedynce, uwaga: o 1.45! dziękujemy;/

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

kurwa o 1:45 :]]] czemu nie o 4 :]]]

jebana hołota z woronicza

ocenił(a) film na 8
pan_cogito14

hmm..określenie dość brutalne :P

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

ale pod koniec delikatna scena była :D niezła muzyka i te klamoty Scarlett :D

czarownica_kat


już drugi raz jak oglądam ten film w TV puszczają go o tak późnej porze. 1:45 w ogóle co to za godzina ? przecież wiedzą, że następnego dnia idzie się do szkoły, pracy itp.
na szczęście film grali na TVP1 i nie było reklam, boje się pomyśleć co by było gdyby puścili to na polsacie czy innym TVN .
Aczkolwiek mimo tak późnej pory cieszę się, że mogłam obejrzeć ten przecudowny film .

ocenił(a) film na 8
Pommella

ja również obejrzałam, chociaż jestem zła na siebie, bo dałam satysfakcję tvp;/

ocenił(a) film na 8
czarownica_kat

w sensie oglądalności oczywiście ;]

ocenił(a) film na 3
Pommella

Bo 99% widzów w prime timie zmieniłaby kanał po pierwszych 10 minutach i akurat w przypadku tego filmu byłby to dobry wybór.
Tragedia. Nudny ten film, że musiałem go oglądać na 3 raty, nic się nie dzieje. Erotyzm WTF????
Jak dla mnie stracone 1,5 h.

ocenił(a) film na 9
mrozer

Bo jeżeli ktos jest pozbawiony wrażliwosci to rzeczywiscie nie znajdzie w tym filmie nic ciekawego.
Obekrzalam...bardzo mi sie podobal.
KIPI!!!

ocenił(a) film na 9
aadkaxD

ten film jest poprostu tak tajemniczy ze wszedzie mozna było by coś dodac ;D
ale naprawde jest pod wrazeniam kazdego szczegółu tego filmu ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones