PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 801
ocen
7,0 10 1 27801
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

9/10

ocenił(a) film na 9

Nieczęsto zdarzają się filmy, które wręcz namacalnie emanują bólem i cierpieniem - The Girl Next Door z pwenością do takich należy. Niektótych może dziwić fakt, iż ludzie oglądają tak wstrząsające i nasycone nieznośnym bólem fizycznym obrazy. Uważam, że w przypadku tego filmu nie ma w tym nic złego, poniard zekranizowana powieść Jack'a Ketchuma ma na celu uświadomienie widzom w jakim stopniu człowiek może ulec dehumanizacji i do czego może się posunąć jego plugawe jestestwo. Girl Next Door, to ekranizacja, która na długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.

ocenił(a) film na 8
karanthire

[spoiler]W pełni się z Tobą zgadzam, film ten nie emanuje bezsensowną brutalnością w jego przypadku ma ona nas zaszokować, przytłoczyć, ale i sprowokować do pewnej bardzo istotnej refleksji, byśmy nigdy nie byli obojętni na krzywdę drugiego człowieka. Oglądając go momentami myślałem że kopnę w ekran, byłem wściekły na te monstra wciąż jednak będące ludźmi, natomiast ostatnie sceny, a w szczególności wyznanie miłości Davidowi przez umierającą Meg zmiażdżyły mnie. Gniew przygasł- smutek, czuję smutek.

ocenił(a) film na 9
karanthire

Miałam dokładnie takie same odczucia - na przemian przelewał się we mnie gniew i smutek. Film potrafi szarpać emocjami...

ocenił(a) film na 9
karanthire

Też daję 9/10 - wstrząsająca historia, film mną bardzo poruszył, a mam za sobą wiele ciężkich azjatyckich ekstrem, więc "z niejednego pieca chleb jadłem".

Nie jest to film dla dzieciaków. Wiadomo, te wszystkie Piły, Hostele i im podobne jak również wspomniane przeze mnie ekstremy typu August Underground Mordum czy Guinea Pig to wbrew pozorom filmy nie ryjące tak psychiki. Wiadomo, mamy tam masę brutalności, terroru i scen gore, jednak są tam one jedynie "sztuką dla sztuki", czymś totalnie abstrakcyjnym i wyjętym z rzeczywistości. I mimo, że flaki latają tam po ścianach - dziś widza specjalnie to nie szokuje.

Jednak w filmach typu "Girl Next Door", "Ostatni Dom po lewej", "Man Behind the Sun" czy "Funny Games" mamy do czynienia z realizmem połączonym z brutalnością człowieka, co daje efekt wspomnianej wcześniej "zrytej psychiki". Oglądając tego typu film, człowiek ma ochotę złapać za bejsbola i samemu dokonać aktu sprawiedliwości. Przecież taką ku.wę jak ciocia Ruth za...ał bym siekierą... Sorki poniosło mnie ale to tylko świadczy o doskonałości filmu, o jego wpływie na psychikę widza.

Tak jak wspomniałem, nie jest to film dla nastolatków, polecam go wszystkim dorosłym miłośnikom wstrząsającego dramatu z elementami tortur fizycznych i ogromem realizmu (w końcu film na faktach - autentycznych jak to niektórzy "bardzo mądrze" dodają.

PS. Ludzie obniżający notę filmowi za sceny sadystyczne są, nie bójmy się słów, beznadziejni jak piosenki Dody. Niestety ale filmu o takiej tematyce jak również o np. rokrocznym polowaniu na foki czy eksperymentach na więźniach podczas II w.św. nie da się nakręcić pomijając tego typu sceny. Kto tego nie rozumie i za to obniża sceny jest moim zdaniem poprostu debilem. To tak jakby zarzucać Muminkom brak realizmu, a Potopowi zbyt dużo odniesień do historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones