PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=374034}

Dziewczyna z sąsiedztwa

The Girl Next Door
7,0 27 794
oceny
7,0 10 1 27794
4,7 3
oceny krytyków
Dziewczyna z sąsiedztwa
powrót do forum filmu Dziewczyna z sąsiedztwa

... to boję się czytać. Zapewne to zależy od tego jakie kto ma nerwy i co widział, ale ja szczerze mówiąc trochę się po filmie trzęsłam. Szokujący, choć nie pokazane tyle ile można sobie wyobrażać, mnie seans zdołował.

Leyawill

Książka jest zdecydowanie lepsza. Obejrzałam film zaraz po przeczytaniu książki i - szczerze mówiąc - w ogóle nie zrobił na mnie wrażenia (choć spodziewałam się czegoś innego, w sensie, że ZOBACZĘ te wszystkie okropieństwa i to mną wstrząśnie). Książka okazała się jednak znacznie gorsza, choć wcale - w moim mniemaniu nie była straszna. Generalnie najbardziej straszna jest w tym wszystkim świadomość, że historia jest oparta na faktach, i że to człowiek człowiekowi zgotował taki los :(
Film bardzo spłycił temat. Nie pokazali w pełni wewnętrznej walki moralnej, jaką przeżywał David. Nie pokazali też w pełni całej schizy u Ruth - u niej się to bardzo systematycznie pogłębiało (w filmie to był nagły przeskok). Reasumując: znacznie gorzej i więcej się działo w powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones